Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir

İhlas Haber Ajansı / Bekir Tosun - Haberler | 3. Sayfa

Muğla'da vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in adli tıp raporu, korkunç detayı ortaya koydu. Raporda Pınar'ın cansız bedeninin tamamının yandığı ve bu nedenle ölüm zamanı ve sebebi belli olmadığı, ayrıca diri diri yakılmış olabileceği belirtildi.

Temmuz ayında Türkiye'yi sarsan Pınar Gültekin cinayetinin katil zanlısı Cemal Metin Avcı için Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmada mahkeme ara kararında katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına yönelik rapor tanzim edilmesini istemişti. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin raporunda Cemal Metin Avcı'nın akıl sağlığının yerinde olduğu ve ceza ehliyetinin bulunduğu açıklandı.

"CEZAİ SORUMLULUĞU TAM"

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin 26 Aralık 2020 tarihinde düzenlediği raporda, "16 Temmuz 2020 tarihinde işlendiği iddia olunan 'Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçuna karşı işlediği hukuki anlam ve sonuçlarını açıklayabilir ve davranışlarını yönlendirme yeteneğini azaltacak veya kaldıracak düzeyde bir akıl hastalığı bulunmamaktadır. Cezai sorumluluğu tamdır" denildi.

"YAŞARKEN DE YAKILMIŞ OLABİLİR"

Pınar Gültekin'in Cemal Metin Avcı tarafından Menteşe ilçesi Karabağlar Yaylasındaki bağ evinde 16 Temmuz tarihinde önce boğulduğu, ardından cesedin varile konulduğu, daha sonra yakılarak üzerine beton döküldüğü katil zanlısının ifadesinde yer almıştı. Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu İhtisas Kurulu'ndan Pınar Gültekin'in ölüm zamanı ve yaşarken mi yakıldığı ile ilgili mütalaa talep edildi. 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından hazırlanan mütalaa yazısında, "Kişinin ölümünün boyna basıya bağlı mekanik asfiksi sonucu meydana gelmiş olabileceği gibi boyna bası eylemi sonrası kişi yaşıyor iken yakılmasına bağlı da ölümün meydana gelmiş olabileceği, mevcut verilerle bu mekanizmalar arasında tıbben ayrım yapılamadığı, cansız bedenin ileri derecede yanmış olması ve yumuşak dokuların büyük oranda bulunmaması nedeniyle mevcut verilerle ölüm zamanının bilinemediği ile mütalaa olunur" denildi.

İKİNCİ DURUŞMA 4 OCAK'TA

Pınar Gültekin cinayetine ilişkin ikinci duruşma 4 Ocak'ta yapılacak. Saat 13.30'da başlayacak duruşma öncesi Pınar Gültekin'in aile avukatı Dr. Rezan Epözdemir saat 12.30'da Muğla Adliyesi önünde açıklama yapması bekleniyor.

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir
Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir
Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir
Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, diri diri yakılmış olabilir

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Tosun

Haber Yorumları (3)
BU ADAMI JAMES BOND GİBİ GÖSTERMEYİN: TAKIM ELBİSELİ FOTOSUNU NİYE GÖSTERİYORSUNUZ.
MERT: Tüm bu adaletsizliğe vicdansızlığa ahlaksızlığa vesile olan tüm canlıları Allah’a havale ediyorum. Kendinizi ailesinin yerine koyun bir ömür çekecekleri acıyı düşünün. Bu zebaninin çekeceği acıyıda düşünelim belki hissedemiyoruz ama biliyoruz bu iblis bu soysuz aşağılık yaratık sonsuzluklar boyunca her an cehennemde yanacak. Dumanı ebediyen tütecek amin.
ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN: Hem dünyanızı kararttınız, hem ahiretinizi, hem bir aileyi acılar içinde bıraktınız, hem toplumu huzursuz ettiniz. . Varlığınız zül
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title