Peker Açıkalın ile Keyifli Sohbet

Peker Açıkalın ile Keyifli Sohbet
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

final konuğu ünlü oyuncu Peker Açıkalın oldu.

Küçükçekmece Belediyesi'nin her ay düzenlediği "Yüzümüzü Güldürenler" söyleşi programının bu sezon ki

final konuğu ünlü oyuncu Peker Açıkalın oldu. Açıkalın, oyunculuk kariyerinde yaşadıklarını esprili bir dille katılımcılarla paylaştı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından her ay düzenlenen"Yüzümüzü Güldürenler" programının bu ay ki konuğu ünlü oyuncu Peker Açıkalın oldu.

Moderatörlüğünü Küçükçekmece Belediyesi

Kültür Merkezleri Sanat Danışmanı Levent Tülek'in yaptığı programa Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek de katıldı. Söyleşiye başlamadan önce katılımcılara izletilen sinevizyon gösterisinde,

Açıkalın'ın oynadığı diziler ve sinema filmlerinden kesitler sunularak ünlü oyuncunun hayatı anlatıldı.

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan Peker Açıkalın, özellikle Avrupa Yakası dizisinde Gaffur tiplemesiyle sanat yaşamında zirveye oturdu. Oyuncu karakterlerini kendisinin oluşturduğunu söyleyen Açıkalın, "Teklif aldığım oyunların senaryolarına bakarken oto sansürümü kendim yapıyorum" diye konuştu.

Komedi yapımlarının vazgeçilmez isimlerinden biri olan Açıkalın, son zamanlarda yapılan komedi dizilerini de eleştirdi. Açıkalın, "Dünyanın en ciddi işi insanları güldürmektir.

Ülkemizde yapılan komedi dizilerinde seviye o kadar çok düştü ki, halk artık küfürlere güler oldu" diyerek üretimsizlikten şikayet etti. Yapımcıların oyuncuların haklarını tam olarak vermediğini de ifade eden Peker Açıkalın, "Birçok önemli firmadan reklam filmi için teklif aldım. Çok ciddi paralar verdiler. Ancak prensip olarak kabul etmedim. Kabul etseydim, benim sanat yaşamımı olumsuz yönde etkileyecekti" diye konuştu.

Seyircilerin merak ettiği soruları da cevaplayan Açıkalın,

uzun süredir tiyatro yapmadığını ama yapmaya karar verirse de ilk oyununda Küçükçekmece'de oynayacağını söyledi.

Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, ünlü oyuncu Peker Açıkalın'a çiçek vererek, katılımından dolayı teşekkür etti. - İSTANBUL

Peker Açıkalın ile Keyifli Sohbet
Peker Açıkalın ile Keyifli Sohbet
Peker Açıkalın ile Keyifli Sohbet

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title