Pegasus Aırlınes Wındsurf Dünya Kupası Sona Erdi

Pegasus Airlines Dünya Slalom Windsurf Kupası Sona Erdi. Yarışta Erkeklerde Fransız Antoine Albeau, Bayanlarda İse Fransız Valerie Ghibaudo Şampiyon Oldu. Türk Sporculardan Çağla Kubat İse Bayanlarda 4. Sırada Yer Aldı.

Pegasus Aırlınes Wındsurf Dünya Kupası Sona Erdi

Pegasus Airlines Dünya Slalom Windsurf Kupası sona erdi. Yarışta erkeklerde Fransız Antoine Albeau, bayanlarda ise Fransız Valerie Ghibaudo şampiyon oldu. Türk sporculardan Çağla Kubat ise bayanlarda 4. sırada yer aldı.

Alaçatı Active Surf Center'da gerçekleşen 7 ayaklı PWA (Profesyonel Rüzgar Sörfçüler Birliği) Dünya Slalom Windsurf Kupası'nın 6. ayağı Pegasus Airlines Dünya Slalom Windsurf Kupası'nda dünyanın en rüzgar sörfçüleri 13'ü bayan 61'i erkek toplam 74 sporcu, 45 bin Euro'luk ödül için madalya mücadelesi verdi. Yarışlarda bayanlar kategorisinde 13 sporcu arasında 7 Türk sporcu büyük başarı gösterdi. Bayanlarda Fransız Valerie Ghibaudo 11 yarışta da 1.'lik alarak toplam 11.7 puanla şampiyon olurken, Karin

Jaggi ikinciliği, Verana Fauster ise üçüncülüğü elde etti. Türk sporcu Çağla Kubat da büyük bir başarı göstererek 50 puanla 4. sırada yer alırken, genç sporcu Lena Aylin Erdil 8. oldu.

Erkekler kategorisinde ise dünyanın en iyileri arasında 33'ü Türk, toplam 61 sporcu mücadele etti. Fransız Antoine Albeau 10 yarış sonunda 14.5 puanla şampiyon olurken, ikinciliği 12 kez dünya şampiyonu unvanlı Björn Dunkerbeck, üçüncülüğü de Kevin Pritchard elde etti. Türk sporcular arasında Bora Kozanoğlu 18. sırada yer alırken, 17 yaşındaki Enes Yılmazer ise 19. olarak büyük bir başarı elde etti.

6. ayağı Alaçatı'da düzenlenen PWA Dünya Windsurf Kupası ile PWA Dünya Şampiyonları da belirlenmiş oldu. Buradan aldıkları sonuçlarla 7. yarış öncesinde Fransız Antoine Albeau ve Valerie Ghibaudo, dünya şampiyonluklarını ilan ettiler. Türk sporcu Çağla Kubat ise, dünya sıralamasında 5. sırada yer aldı.

Yarışlar sonrası ödül töreni düzenlendi. Ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı verdi. Sporcular ve seyirciler, ödül töreni sonrasında Pegasus Airlines Kumsal Partisi'nde eğlendi.

(İY-İY-OK-S)