Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan katliam planını açıkladı, Rus kanalı canlı yayını kesip reklama gitti - Haberler
Haberi Paylaş

Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan katliam planını açıkladı, Rus kanalı canlı yayını kesip reklama gitti

Haberler.com - Haberler | Dünya

Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmalar devam ederken Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın askeri danışmanı Harutyunyan, Rusya'da bir programa katıldı. Harutyunyan'ın canlı yayında sivillere yönelik katliam planlarını açıkladığı anlarda, Rus kanalı yayını kesip reklama gitti.

Ermenistan'ın topraklarını işgal etmesinin ardından Azerbaycan karşı saldırıya geçti. İki ülke arasındaki çatışmalar devam ederken, Ermeni askerler sivilleri hedef aldı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın askeri danışmanı Harutyunyan, Rusya'da yayın yapan bir kanalın programına konuk oldu. Programda açıklamalarda bulunan Harutyunyan, "Şimdi yeni bir askeri taktik geliştirdik. Hava sistemlerini (SİHA'lar) imha etmek ve yerleşim noktalarını bombalamak; panik için" ifadelerini kullandı.

Rus kanalı Harutyunyan'ın bu açıklamalarından hemen sonra reklama gitmek zorunda kaldı. Harutyunyan'ın bu açıklamaları ise itiraf niteliğinde değerlendirildi.

Ermenistan, 27 Eylül tarihinde Azerbaycan'ı hedef alarak sivil yerleşim alanlarını bombaladı. Bu saldırının ardından topraklarını koruyan Azerbaycan, Ermenistan askerlerine saldırıya başladı ve Ermeni ordusuna ciddi hasar verdi. Saldırıyı başlatan taraf olan Ermenistan, Azerbaycan'ın etkili savunmasından sonra ateşkes çağrısında bulunmaya başladı.

Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan katliam planını açıkladı, Rus kanalı canlı yayını kesip reklama gitti
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (23)
Ruzgar:HEDEF KIZIL ELMA
bunlar hep böyle:Yıllar önce Osmanlı da yaptıklarını ve 30 Sene önce Azerbaycan da yaptıklarını ellerine fırsat geçse yine yapacaklarının itirafıdır bu. Fırsat vermemek gerek. Bunlara kim devletçilik oynamaya izin veriyorsa işlenen insanlık suçlarına ortaklar demektir.
Behcet:KARA KUTU DENEN LAN SEN TERBİYENİ TAKIN VE OZAMAN AVRUPADA TÜRKLERİ ADAM GİBİ YEMSİL ET ADAMSAN ADINI YAZ Ö ÖTME
500