El frenini çekmeyi unuttuğu araç hareket edince camdan içeri atlayarak durdurdu

El frenini çekmeyi unuttuğu araç hareket edince camdan içeri atlayarak durdurdu

20.10.2020 10:39 | Son Güncelleme: 20.10.2020 14:32

İzmir'de bir sürücü aracını park ettikten sonra el frenini çekmeyi unuttu. Araç bir anda hareket etmeye başlarken, sürücü durumu fark ederek müthiş bir refleks sergiledi ve aracın açık camından içeriye atlayarak el frenini çekti. Bu anlar kameralara yansırken, sürücünün atik davranması olası bir facianın da önüne geçti.

İzmir'in Karabağlar Cennetçeşme Mahallesi'nde dün meydana gelen olayda, bir sürücü dalgınlıkla hafif ticari aracını el frenini çekmeden park etti. Araçtan inen sürücü, otomobilin hareket ettiğini fark ederek, koşmaya başladı ve camdan içeri atladı.

ÇOCUK, ARADA KALMAKTAN SON ANDA KURTULDU

Araç hareket halindeyken, karşıdan bir minibüs geldiği sırada, orada bulunan bir çocuk kaçarak son anda arada kalmaktan kurtuldu. Sürücü ise içine atladığı aracı durdurarak akan trafikte facianın önüne geçmiş oldu.

OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI

Olası bir facianın eşinden dönüldüğü o anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, hafif ticari aracın akan trafikte bir anda hareket ettiği ve bir çocuğun kaçarak minibüs ile araç arasında kalmaktan son anda kurtulduğu, sürücünün içine atlayarak aracı durduğu görülüyor.

El frenini çekmeyi unuttuğu araç hareket edince camdan içeri atlayarak durdurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (6)
MECZUP: doksanlı yıllarda bitpazarından aldığım motorla 72 model doçun el frenini elektirikli yapmıştım ayrıca koltuğa mekanikyük sensörü yaptım aracın el frenini kilitlemeyi unutsam bile motoru durdurup araçtan indiğimde sensör el frenini otomatik kilitliyordu küçük bir çocuk arabanın anahtarı üzerinde olsa bile ağırlık sensörü marşa basmasına el frenini açmasına izin vermiyordu şimdiki bir çuval para verip aldığınız araçlarda olmayan daha bir sürü özelliği vardı aracı yaşından dolayı hurdaya verdim
SUZAN: Allah''tan o çocuk ölmedi ölseydi o kafasını arabaya tokuştura tokuştura babası da aynısını uygulardı kel kafaya
YETKİLİLERE SESLENİŞ: Plakasına CEZA yazılmasını istiyorum yetkililerden, hem sorumsuz maske takmıyor hemde kafa tokalaşıyor mesafe sıfır, az kalsın çocukta ölüyordu yoktan yere, haberde tebrik edileceğine akıllanması için güzel bir ceza rica ediyorum .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title