Özel İdare'den Süt Toplama Aracı

Özel İdare'den Süt Toplama Aracı

Gümüşhane il Özel İdaresi, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine süt toplama aracı teslim etti.

Özel İdare'den Süt Toplama Aracı
06.03.2014 13:18 | Son Güncelleme: 06.03.2014 13:18

Gümüşhane Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine, düzenlenen törenle süt toplama atacı teslim edildi.

Gümüşhane İl Özel İdaresinde düzenlenen törene, Vali Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Genel Meclisi üyeleri ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kadir Karakoç katıldı.

Vali Mayda, burada yaptığı konuşmada, İl Özel İdaresi bütçesinden 135 bin lira bedelle alınan 3 çift cidarlı taşıma tanklı 10 ton kapasiteli süt toplama ve nakil aracının üreticilere ve sektöre büyük katkı sağlayacağını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karakoç ise süt toplama aracının, üye işletmelerde üretilen sütlerin değerinde satışının yapılabilmesi, sütün istikrarlı bir pazara kavuşması, üretilen sütün miktarının ve kalitesinin artırılması, bunun devamında da işletmelerin büyümesine imkan sağlayacağını söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra süt toplama aracı birliğe teslim edildi. - Gümüşhane

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title