Özel Gereksinimli Çocuklar Doyasıya Eğlendi
Haberler » Yaşam » Özel Gereksinimli Çocuklar Doyasıya Eğlendi - Haberler

Özel Gereksinimli Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Bilecik Özel Eğitim Okulları'nda "10-16 Mayıs Özel Gereksinimli Bireyler" Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Özel Gereksinimli Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Özel Eğitim Okulları'nda "10-16 Mayıs Özel Gereksinimli Bireyler" Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi.


Bilecik Refik Fen Lisesi salonunda, özel gereksinimli öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından ritim grubu, ateş böcekleri rondu, okul korosu arı rondu ve semazen ile halk oyunları gösterileri sunuldu.


Büyük beğeni toplayan gösterilerinin ardından Bilecik Valisi Bilal Şentürk, yaptığı konuşmada, gösterilerinden dolayı çocukları tebrik ederek, çocuklarla gurur duyduğunu ifade etti. Öğrencilerin özel çocuklar olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, "Sizler sadece aileleriniz için değil, hepimiz için özelsiniz. Düzenlemiş olduğunuz etkinliklere katılmak bizler için mutluluk kaynağı. Hakikaten duygulu ve içten güzel bir gösteri sergilediniz. Sadece gün ve haftalarda değil hayatın her aşamasında ve noktasında sizleri görmek istiyoruz. Siz ailenizin çocukları değilsiniz, toplumun çocuklarısınız. Sizi seviyorum" dedi.


Bilecik Özel Eğitim Okulları Müdürü İbrahim Aydoğar ise okullarda temel yaşam becerilerini geliştirme, topluma uyumlarını sağlama, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla eğitim verildiğini belirtti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler