Ovilo'ya Avrupa'dan 2 Büyük Ödül

Ovilo'ya Avrupa'dan 2 Büyük Ödül

Ovilo Zeytinyağı, uluslararası kalite kuruluşlarından İnternational Taste & Quality İnstitute ve Monde Selection tarafından ödüllendirdi.

Ovilo'ya Avrupa'dan 2 Büyük Ödül
24.06.2014 13:57 | Son Güncelleme: 24.06.2014 14:08

2 yıl önce kurulan ve özel sıkım teknikleriyle zeytinyağı sektöründe kuralları değiştiren Ovilo, üst üste iki kez kazandığı ulusal kalite ödülü nün ardından Avrupa'da 2 büyük ödüle layık görüldü. Ovilo Zeytinyağı, dünyanın önde gelen uluslararası kalite kuruluşlarından International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından 'Üstün Lezzet Ödülü'ne, uluslararası kalite sınıflandırma enstitüsü Monde Selection tarafından ise gümüş madalya ile ödüllendirdi.

Ödüller hakkında değerlendirmede bulunan Ovilo Zeytinyağlarının Sahibi Nermin Gökduman, üretime başladıklarının ikinci yılda Avrupa'dan üstün kalite ödüllerine layık görülen zeytinyağı üretmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

2014 yılı ulusal kalite ödülünün de sahibi olduklarını hatırlatan Nermin Gökduman, "İkinci yılımızda kazandığımız madalya sayısını 4'e çıkardık. Kendi zeytinliğimizden sınırlı sayıda butik üretim yapmaktayız. Tüm üretim süreçlerini; ağaçların bakımı ve hasat dahil bire bir yönetiyoruz. Bu titiz çalışmaların sonucu yurtiçi ve yurtdışından yüksek kalite ile ödüllendiriliyoruz'' diye konuştu.

120'den fazla uzman test etti

International Taste & Quality Institute (iTQi) Ödülleri'nde ürünler, alanlarında lider 120'den fazla tanınmış Avrupalı aşçı ve içecek uzmanı tarafından test ediliyor. iTQi, Federazione Italiana Cuochi, Academie Culinaire de France, Academy of Culinary Art, Euro-Toques (Avrupalı Aşçılar Derneği), Association de la Sommellerie İnternationale (ASI)gibi 12 aşçılık organizasyonu ile ortaklık halinde olan bir kurum.

70 bilim adamı onayı

Monde Selection, 1961 yılında kurulan ve tüketici ürünlerini testlerden geçirerek kalite düzeylerini belirleyen bağımsız ve uluslararası bir kalite enstitüsü. Kendi tadım ve test metodolojilerini yaratması ve yasal kurallar izlenmesi enstitünün bilimsel analiz güvenilirliğini sağlamış durumda. Monde Selection'a katılan ürünler, 70'in üzerinde bilim adamı, uzman, beslenme ve sağlık danışmanları, gurmeler ve prestijli aşçılık kuruluşlarından gelen şefler tarafından değerlendiriliyor.

%100 Doğal, Naturel Sızma Zeytinyağı Fiyatları

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title