Osmaniyeli Şehit Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

Osmaniyeli Şehit Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

Osmaniyeli şehit gözyaşları arasında toprağa verildi Eşi Zehra Evren, şehit uzman çavuşun şehit olduğunda başında bulunan beresine sarılıp ağladıOSMANİYE - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir...

Osmaniyeli şehit gözyaşları arasında toprağa verildi
Eşi Zehra Evren, şehit uzman çavuşun şehit olduğunda başında bulunan beresine sarılıp ağladı

OSMANİYE - Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir Evren memleketi Osmaniye'de gözyaşları arasında toprağa verildi.
Hatay'dan sabah saatlerinde Osmaniye'ye karayolu ile getirilen şehit Evren'in cenazesi, Dr. İhsan Göknal Mahallesi'ndeki baba evine götürülerek helallik alındı.
Şehidin naaşı daha sonra törenin yapılacağı Mezarlık Camisi'ne getirildi. İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu'nun kıldırdığı cenaze namazına şehidin ailesi, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Osmaniye Garnizon Komutanı Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkanı Kadir Kara ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin 1 yıllık eşi Zehra Evren, şehidin parkasını giyip şapkasını takarken, Evren'in şehit olduğunda başında bulunduğu belirtilen beresine sık sık sarılıp, kokladı. Gözyaşlarına hakim olmayan acılı eş, "En çok istediği buydu. Türk bayrağına sarılı gelmeyi çok istiyordu" dedi.
Annesi Emine Evren, "Ağlamayacağım oğlum. Düşmanlarımı sevindirmeyeceğim" derken şehidin ağabeyi ise daha sonra bereyi alıp başına takarak cenaze namazında saf tuttuğu görüldü.
Törenin ardından şehit Uzman Çavuş Bekir Evren'in cenazesi, Garnizon Komutanlığı Şehitliğine defnedildi.