Osmaniye: Osmaniye Türkü Ve Şiire Doydu

Osmaniye: Osmaniye Türkü Ve Şiire Doydu

Osmaniye: Osmaniye Türkü Ve Şiire Doydu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Osmaniye Ozanlar-Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından, Atatürk'ün doğumunun 125. yıldönümü etkinlikleri ve aynı zamanda derneğin kuruluşunun birinci yılı nedeni ile Şehit Albay Karaoğlanoğlu Parkı'nda 4 gün süresince "Türkü ve Şiir Geceleri" düzenlendi.

Osmaniye Ozanlar-Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından, Atatürk'ün doğumunun 125. yıldönümü etkinlikleri ve aynı zamanda derneğin kuruluşunun birinci yılı nedeni ile Şehit Albay Karaoğlanoğlu Parkı'nda 4 gün süresince "Türkü ve Şiir Geceleri" düzenlendi.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Karaoğlanoğlu Parkı'nı ailelerin rahatlıkla oturabileceği konuma getirmeyi amaçladıkları için etkinliğin parktaki havuz başında yapılmasını uygun gördüklerini söyledi. Düzenlenen programlar çerçevesinde, yaz sıcağından bunalan ve stres atmak isteyen Osmaniyeliler 4 gece gönüllerince türkü ve şiir dinleyerek eğlendi. Etkinlikler süresince bağlamada Hüseyin Yücel, Hasan Kiriş, kabak kemanede Ayhan Çağlar, ritimde Karayiğit Timi türkü söyleyen ve şiir okuyanlara eşlik etti. Programın ilk gününde, Leyla Apaydın, Taner Akar, Sabriye Sezgin ve Barış Özer türküleriyle, Ünal Besen, Seyfi Metin, Halil Bozdoğanoğlu, Süleyman Yurtsever, Ali Atar, Baki Yıldırım, Halil Süser, Mehmet Durmuş, Ahmet Kurt ve Halil Çelikkıran şiirleriyle konuklara duygu ve neşe dolu saatler yaşattı. Etkinliğin ikinci gününde ise, Arif Bahar, Taner Akar, Emine Sezgin, Sabriye Sezgin, OGSAT'dan Ufuk Sipahioğlu, Osmaniye Musiki Derneği'nden İsa Şahin birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Mine Kara, Emel Çamurdan, Ali Cihangir, Hatice Bahar, Ayşegül Bahar, Metin Alper, Ahmet Bahadır Alper, Ahmet Kurt, Osman Aslan, Hüseyin Sezgin, Osman Alaken, Fatmagül Bahar, Deniz Karayiğit ve Muhammet Berke Dağtaş şiirleriyle geceyi renklendirdi. Gecede, 10 yaşından küçük olan çocukları özendirmek amacı ile OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak onlara birer kalem armağan etti. Üçüncü günde ise, Burak Kumoğlu, Mehmet Çelik, Leyla Apaydın, İbrahim Karagülle ve Sinan Tuğsat türküleriyle konukları coşturdu. Seyfi Metin, İbrahim Özdemir, Ünal Besen, Mine Kara, Ahmet Borazan, Osman Aktaş ve Hasan Kaya'da şiirleriyle geceye renk kattı. Etkinliklerin son gününde ise, Sinan Tuğsat, Leyla Apaydın, Arif Bahar, Reyhan Tuğsat, Burak Kumoğlu, Mehmet Çelik, Osman Körkü ve Tuncay Körkü türküleriyle, Emine Sezgin ile Secaattin Çobanoğlu ise keman dinletisiyle geceye renk katarken, Osmaniye Musiki Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fuat Kardaş'ın okuduğu Türk Sanat Müziği eseri konukları duygulandırdı. Son gecede, Ünal Besen, İbrahim Özdemir, Ahmet Borazan, Mine Kara, İbrahim Kulaoğlu, Ali Cihangir, M. Ali Özgüven, İbrahim Kumoğlu, Yüksel Öktem, Süleyman Yurtsever, Hasan Ergen, Mehmet Durmuş, Fatmagül Bahar, Tanju Özbalcı ve Mustafa Bardak okudukları şiirleriyle Osmaniyeliler'i şiire doyurdu.

OŞYAD tarafından düzenlenen "Osmaniye'de Türkü ve Şiir Geceleri" adlı etkinliğin 4 günlük süresi içerisinde 26 kez mikrofonda türküler dile gelirken, 17 ayrı kişi sahneye çıktı. Etkinlikler süresince, 35 ayrı kişi de 47 kez şiir okuyarak etkinliklere renk kattı. Etkinliklerin üçüncü ve dördüncü günlerinde geceye izleyenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Etkinlik süresince Osmaniye Atatürkçü Düşünce Derneği 'Atatürk Posteri' ile katkıda bulunurken, Osmaniye Belediyesi de ses cihazı ve iki personeli ile destek verdi. Etkinliğin son günü halaylar çekilip, türküler söylenerek etkinlikler sona erdi.

Kapanış konuşmasını yapan OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, "Etkinliklerimize katılan, katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Parkımızın aile ortamına dönüşebilmesi için seçtiğimiz bu yerde, ileriki günlerde diğer sivil toplum kuruluşlarının da etkinlikler yapmasını bekliyor, bu konuda da her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Buradaki etkinlik OŞYAD tarafından organize edilmiş olabilir, ancak halkla birlikte, bize destek veren esnaf ve emniyet mensuplarının da katkıları ile gerçekleşmiştir. Bu olayı tekil olarak değil bir bütünlük içerisinde değerlendirerek, güzel Osmaniye'mizin sesini ve etkinliklerini iyi bir şekilde duyurmak amaçlanmıştır. Kuruluşumuzun 2. yılında gelecek yıl yine 20 Haziran'da sizlerle yeniden buluşmak umudu ile bir kez daha duyarlı herkese teşekkür ediyor, iyi geceler diyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title