National Geographic'e İlk Oscar Free Solo' Belgeseliyle Geldi!

National Geographic'e İlk Oscar Free Solo' Belgeseliyle Geldi!

Haberler.com - Haberler | Dünya

Bu yıl 91'incisi düzenlenen 2019 Akademi Ödülleri Los Angeles Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini bulurken, En İyi Belgesel dalında ise Free Solo Oscar'a layık görüldü.

2019 Oscar Ödülleri Los Angeles'da muhteşem bir törenle dağıtıldı. Törende National Georaphic, En İyi Belgesel dalında Free Solo ile ilk kez Oscar almaya hak kazandı.

EL CAPİTAN KAYASINDA YAŞAM MÜCADELESİNİ KONU EDİNİYOR

Ünlü dağcı Alex Honnold'un El Capitan kayasına tırmanışını konu edinen Free Solo belgeseli, 2019 Oscar Ödül Törenlerinde En İyi Belgesel seçilerek National Geographic'in ilk kez Oscar ödülünü almasına sebep oldu. Yapımcılığını, E. Chai Vasarhelyi ile fotoğrafçı ve dağcı Jimmy Chin'in üstlendiği Free Solo, Yosemite Ulusal Parkı'nda bulunan ve 1 kilometre uzunluğu nedeniyle dünyanın en ünlü kayası olan El Capitan'a ipsiz tırmanan Alex Honnold'un serüvenini konu ediniyor.

"TÜM ETNİK GRUPLARA YER VERDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLER"

91'inci Akademi Ödülleri'nde ödülü kabul eden ünlü yönetmenler E. Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin, "National Geographic'e bize olan inancının yanı sıra filmlerin daha iyi olmasını sağlayan kadınlara ve tüm etnik gruplara fırsat verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Alex Honnold'a ise bize cesaret ve ilham verdiği ve imkansıza inanmayı öğrettiği için minnetarız. Bu belgeseli imkansız şeylere inananlara ithaf ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yönetmenler Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin

BAFTA ÖDÜLLERİ'NDE EN İYİ BELGESEL SEÇİLDİ

En prestijli ödül töreni olarak anılan 2019 Oscar Ödülleri'nde ''En İyi Belgesel'' ödülüne layık görülen ''Free Solo'' kısa bir zaman önce de BAFTA Ödülleri'nde "En İyi Belgesel" ödülü kazandı. "Free Solo", 7 Mart Perşembe günü saat 22.00'de National Geographic ekranlarında izleyicilerle bir araya gelmeye hazırlanıyor.

##11776707##

##11776347##

##11776323##

National Geographic'e İlk Oscar Free Solo' Belgeseliyle Geldi!
National Geographic'e İlk Oscar Free Solo' Belgeseliyle Geldi!
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title