Orthisar Belediyesi'nde "Denge Sözleşmesi" İmzalandı
Haberler » Güncel » Orthisar Belediyesi'nde "Denge Sözleşmesi" İmzalandı - Haber

Orthisar Belediyesi'nde "Denge Sözleşmesi" İmzalandı

Ortahisar Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında "denge sözleşmesi" imzalandı.

Orthisar Belediyesi'nde

Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında "denge sözleşmesi" imzalandı.

Belediye Başkanı ile Bem-Bir-Sen Şube Başkanı 'ın imzaladığı sözleşmenin, belediyede çalışan bütün memurları kapsadığı belirtildi.

Korkmaz, kamunun verdiği en yüksek rakam üzerinden Genç ile mutabakata vardıklarını belirterek, "Sendika olarak başkanımıza belediye çalışanlarının hakkını koruduğu için teşekkür ediyoruz. Her zaman çalışanlarının yanında olduğunu ifade eden başkanımız Ahmet Metin Genç bu tavrını sözleşmeyi imzalarken bir kez daha gösterdi. Bundan önce imzaladığımız sözleşmede de belediye çalışanları lehine, onların hak ve hukukunu koruyan bir tavır sergilemişti" değerlendirmesinde bulundu.

Ortahisar Belediye Başkanı Genç ise belediye çalışanlarının ekonomik ve sosyal durumunu daha da güçlendirmek sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Belediyede çalışan bütün memur ve işçilerin sosyal ve ekonomik haklarını geliştirmeye gayret ettiklerine işaret eden Genç, şunları kaydetti:

"Yaptığımız sözleşme ile çalışanlarımızın ekonomik durumunu belediyemizin mali gücünün elverdiği ölçüde güçlendirmeye çalıştık. Personelimizin daha insanca yaşamasını sağlamaya, becerilerini geliştirmeye, aynı işi yapan kişiler arasındaki ücret dengesini sağlamaya özen gösteriyoruz. Herkesin emeğinin karşılığını alması için adaletli bir şekilde ücret dağılımını yapmak en temel hedefimizdir. Ortahisar Belediyesi olarak çalışanlarımızın sosyal ve kültürel düzeylerini yükseltmeye, geleceğe güvenle bakmalarını temin etmeye çalışıyoruz. Böylelikle çalışanlarımızın performansını artırarak demokratik ve katılımcı çalışma düzenini oluşturmayı da amaçlıyoruz."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler