Organ Bağışı

Organ Bağışı

Türkiye'de, ilk kol nakli yapılan isim olan Aydınlı Cihan Topal, kendisine bağışlanan kolları ile birlikte tüm organlarını bağışladı.

Organ Bağışı

Türkiye'de, ilk kol nakli yapılan isim olan Aydınlı Cihan Topal, kendisine bağışlanan kolları ile birlikte tüm organlarını bağışladı. Bugün hayata kendisine bağışlanan kollarla tutunduğunu belirten Cihan Topal, "Ben bağışlanan kollarla hayata sarıldım, ben ölünce gördüğüm iyiliği başkalarına da yapmak için emanet gördüğüm kollarımla birlikte yüzüm dahil tüm organlarımı bağışladım" dedi.

Aydın'da yaşayan Topal'ın, 2008 yılında tarlada çalışırken kollarını slaj makinesine kaptırması sonucu iki kolu koptu. Cihan Topal'a, 25 Eylül 2010 tarihinde Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde Muğla'nın Milas ilçesinde motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Fatih Demirel'in iki kolu nakledildi.

Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bu nakille tarihe geçen Cihan Topal, geçen süreçte sağlığına kavuştu ve nakledilen kollarıyla hayata yeniden tutundu. - AYDIN