Belediye maske ve eldiven kullanan vatandaşları uyardı: Sokağa değil çöpe atın

Belediye maske ve eldiven kullanan vatandaşları uyardı: Sokağa değil çöpe atın

Koronavirüs salgınına karşı önlem almak amacıyla maske ve eldiven takan vatandaşlar, bu tıbbi malzemeleri kullandıktan sonra sokağa attı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, vatandaşları bu ürünleri işleri bittikten sonra sokağa değil çöpe atmaları gerektiği konusunda uyardı.

25.03.2020 13:40 | Son Güncelleme: 25.03.2020 16:09
Belediye maske ve eldiven kullanan vatandaşları uyardı: Sokağa değil çöpe atın

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, vatandaşların koronavirüsten korunmak için kullandıkları maske ve eldivenleri sokağa atması hakkında açıklama yaptı. "Ekiplerimiz sahada etkin çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Ancak bazı vatandaşlarımız kullandıkları maske ve eldivenleri gelişi güzel sokağa atıyor.'' diyen Güler, bu durumun hem çevremiz hem de bizim için risk oluşturduğunu söyledi.

''KULLANILAN MALZEMELER ÇÖP KUTUSUNA ATILMALI''

Kullanılan maske ve eldivenlerin sokağa atılmasının büyük tehlike arz ettiğini belirten Başkan Güler, "Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, temiz bir Ordu için sahada etkin çalışmalarına devam ediyor. Ancak son günlerde koronavirüs nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılan maske ve eldivenlerin gelişi güzel sokağa atılması hem bizler için hem de çevremiz için büyük tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız kullandıkları eldiven ve maskeleri sokağa atmamalarıdır. Mümkün olduğunca çöp kutularına atmaları bizler ve doğamız için önemlidir." dedi.

''HEMŞEHRİLERİMİZ EVLERİNDE KALMALI''

Ekiplerin şehir genelinde çalışmalara aralıksız devam ettiğini ifade eden Hilmi Güler, yürütülen çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Başkan Güler açıklamasının devamında, "Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde yoğun bir çalışma yürütüyoruz. 47 personel ile başladığımız çalışmalarımıza ek olarak 2 adet mini süpürge aracı, 2 adet büyük süpürge aracı, 2 adet arazöz yıkama aracı, 2 adet çöp taksi, 1 adet vakumlu elektrikli süpürge ve 1 adet elektrikli yıkama aracı ekledik. İnanıyorum ki bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Tüm hemşehrilerimizin yapılan uyarıları dikkate almalarını ve evlerinde kalmalarını önemle rica ediyorum." dedi.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Belediye maske ve eldiven kullanan vatandaşları uyardı: Sokağa değil çöpe atın - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.4.2020 04:12:45. #1.15#
title