Omü'de Uyku Paneli - Haberler
Haberi Paylaş

Omü'de Uyku Paneli

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Omü'de Uyku Paneli

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Kaliteli uyuyor muyum?” konulu panel düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Kaliteli uyuyor muyum?" konulu panel düzenlendi.

Panele OMÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Ağar, Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Terzi, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aygül Güzel ve Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Günbey konuşmacı olarak katıldılar.

Panelin açılışında bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Haydar Şahinoğlu kendi hayatından da örnekler vererek kaliteli uykunun insan hayatındaki önemini vurguladı. Prof. Dr. Şahinoğlu öğretim üyeleri tarafından yürütülen televizyon programları ve 'Perşembe Sohbetleri' etkinlikleriyle hem öğrencileri hem de halkı bilgilendiren konferans, seminer ve panellerin düzenli olarak yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini, tüm hekimlerin ve halkın da bu programlara davetli olduğunu ifade etti.

Daha sonra söz alan panelistler normal ve kaliteli bir uykunun nasıl olması gerektiği, uykunun beyin ve beden sağlığı üzerine etkileri, uykuda solunum bozuklukları ile horlama ve uyku apnesinin cerrahi tedavisi hakkında dinleyicileri bilgilendirdiler. - SAMSUN

Omü'de Uyku Paneli

Omü'de Uyku Paneli

Omü'de Uyku Paneli

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title