Omü'de Asistan Sıkıntısı - Haberler
Haberi Paylaş

Omü'de Asistan Sıkıntısı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Omü'de Asistan Sıkıntısı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, asistan eksikliği nedeniyle Kalp ve Damar Cerrahisi servisinde nöbet sıkıntısı yaşadıklarını söyledi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, asistan eksikliği nedeniyle Kalp ve Damar Cerrahisi servisinde nöbet sıkıntısı yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Şahinoğlu, "Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu sorunu ortadan kaldıracağız" dedi.

Bin yatak kapasiteli hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi'nde hastaların yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırabilmek için çalışmalar yaptıklarını belirten OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, öğretim üyesi ve asistan eksikliğini gidermek için girişimde bulunacaklarını söyledi. Servisteki asistan sayısının daha önce 5 olduğunu kaydeden Dekan Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu şöyle konuştu:

"Bu sayı şu anda 3 doktor ve 1 asistan şeklinde. Ancak bu durum hastalara rutin hizmet vermemizi engellemiyor. Hastalara gün verilmek zorunda kalınıyor. Böyle olunca da hastalar durumdan rahatsız oluyor. Yaşanan aksaklık bundan kaynaklanıyor. Yoğunluk da sorun oluyor ama sistem şu anda yürüyor. Bu sıkıntıyı da aşacağız."

Konuyu bakanlığa da bildirdiklerini belirten Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, "Servisimizdeki doktorlardan bazıları özel sektöre geçti. Bakanlık, hastanemize mecburi hizmetten uzman gönderileceğini söyledi. Sanırım önümüzdeki 10 gün içerisinde bu sorunu da ortadan kaldıracağız ve hastalarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

8) - Samsun

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title