ÖMER MUHTAR HABERLERİ

Ömer Muhtar haber, Ömer Muhtar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Muhtar

Ömer Muhtar

Doğum Yeri Libya
Doğum Tarihi 20.8.1858 - ...

Ömer Muhtar Kimdir ?

1853 yılında Zawiyat Zanzur, Libya'da dünyaya geldi. Libya'daki en büyük Arap kabileleri arasında sayılan Menife'ye mensup Gays ailesine mensuptu. İlk eğitimini babasından aldı. Ardından tahsil için kardeşi Muhammed ile birlikte Senusiler'in Zenzur Zaviyesi şeyhi Seyyid Hüseyin el-Garyani eş-Şemsi'nin yanına gönderildi ve eğitimini burada tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ömer Muhtar - 25.09.2020
Balıkesir'de kaldırıma çarpıp devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı
Araçta sıkışan sürücü ile Gülay, Ömer Muhtar ve Ali Çınar Ardıç itfaiye ekiplerince çıkarıldı.
Ömer Muhtar - 17.09.2020
Libya ordusundan normalleşme anlaşmasına tepki
Libya Ordusu Sözcüsü Kununu, Hafter milislerine karşı yürütülen Öfke Volkanı Operasyonu'nun Facebook sayfasından Libya'da işgalci İtalyan güçlerine karşı sergilediği direnişle dünya çapında sembol bir isme dönüşen "Çöl Aslanı" lakaplı Ömer Muhtar'ın idam edilişinin 89.
Ömer Muhtar - 16.09.2020
Son dakika haberleri... Libya Savunma Bakanı'ndan Ömer Muhtar'ın idamının 89. yılında "Libya için şehit olmaya hazırız"...
Son dakika gündem haberi... Libya Savunma Bakanı Albay Salahaddin Ali Abdullah en-Nemruş, hiçbir zorba veya dışarıdan gelen yabancı gücün ülke topraklarına ve değerlerine saygısızlık etmesine izin vermeyeceklerini belirterek, Libya için şehit olmaya hazır olduklarını ifade etti.
Ömer Muhtar - 14.08.2020
Yalçın Topçu: "Eğer, Libya'da barış, güvenlik, refah ve adalet hakim kılınmazsa sömürgeciler de...
"Başbakan Serrac'ın da Türk olduğu biliniyor" Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Libya'da bugün bile kendisini Türk kökenli olarak ifade eden 13 aşiret var. Manisalı Muhammed Ağa ile başlayan aile soy ağacına göre Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Sn. Serrac'ın da Türk olduğu biliniyor. İtalya'nın faşist lideri Mussolini'nin, Çöl Aslanı Şehid Ömer Muhtar direniş hareketini vahşi katliamlarla sonlandırıp 1936 yılında Etiyopya'yı işgali akabinde Türkiye'den toprak talebi, güvenliğimizin Libya ile ne denli ilgili olduğuna delildir.
Ömer Muhtar - 06.07.2020
Libya hükümetinden, Ömer Muhtar ile Sisi'nin aynı klipte bir araya getirilmesine tepki
Libya hükümeti, işgalci İtalyan güçlerine karşı sergilediği direnişle dünya çapında sembol bir isme dönüşen Ömer Muhtar ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin bir şarkının klibinde bir araya getirilmesine tepki gösterdi.
Ömer Muhtar - 16.06.2020
Son dakika haberleri | Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki: "Tarih, darbecilerin Mursi'ye davranış biçimini affetmeyecek"
Siyasi bağlılıklarımız ne olursa olsun, İslamcılarla aynı görüşte olmasak da Muhammed Mursi'yi demokrasi şehidi olarak görmeye devam edeceğiz. Her ölüm yıl dönümünde onu anmaya devam edeceğiz ve her anmada maruz kaldığı vahşi davranışları hatırlayacağız." "Mursi yönetimde daha fazla kalsaydı Mısır, kalkınma, gelişme ve özgürlüğe tanık olacaktı" Öte yandan konferansa katılarak bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Mursi'nin öldürülmesinin, bu suç karşısında sessizliğini koruyan uluslararası toplumun iki yüzlülüğünü ortaya çıkardığını belirtti. Aktay, "Mursi tutuklu değildi, kaçırılmıştı. Ölümü, yalnızca Mısır'ın değil sessizliğiyle küresel rejimin de işlediği suçları gözler önüne seriyor. Mursi, Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanıydı." dedi. Mursi'nin görevi süresince sadece bir yıl iktidarda kaldığını hatırlatan Aktay, "Emin olun eğer Mursi yönetimde daha fazla kalsaydı Mısır, kalkınma, gelişme, özgürlük ve insanlık onuruna tanık olacaktı." diye konuştu. Aktay, "Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi unutulmayacak. O, hala önemli bir ulusal sembol olmayı sürdüren Ömer Muhtar gibi direnişin sembolü haline geldi.
Ömer Muhtar - 09.06.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
"Son terörist de etkisiz hale getirilene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" İdlib'de Rusya ile 5 Mart'ta imzalanan muhtıra sonrasında tesis edilen sükunetin bozulmasına izin vermediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Rejim güçleri son birkaç gündür provokasyonlarını artırmış olsalar da İdlib'in tekrar bir çatışma ortamına sürüklenmesine göz yummayacağız. İlgili birimlerimizle süreci yakından takip ediyor, gereken her türlü önlemi alıyoruz. Bu süreçte, bölücü terör örgütünün yeniden palazlanma girişimlerine müsaade etmedik. Irak'ın kuzeyinde yuvalanan PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürdük. Terör örgütünün ekmeğinin peşindeki işçiyi ve insanımıza yardım götüren Vefa Sosyal Destek Gruplarını hedef alan kalleş eylemleri, içerideki ve dışarıdaki sıkışmışlığının en bariz ifadesidir. Kahraman güvenlik güçlerimizin mücadeleleri, istihbarat birimlerimizin katkıları, SİHA'larımızın desteğiyle bölücü terör örgütüne nefes aldırmıyoruz. Türkiye, 40 yıla yaklaşan bölücü terörle mücadelesinde, tarihinin adeta altın çağını yaşıyor. Son terörist de etkisiz hale getirilene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Emperyalistlere tetikçilik yapanlar, vatandaşlarımızın hayatına, malına, namusuna kasteden alçaklar kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaktır. İnşallah Türkiye, bölgedeki kardeşlerimizin desteğiyle terör belasını çok yakında gündeminden tamamen çıkartacaktır." "Libya'ya kurulan uluslararası tuzak bozulmuştur" Geride bırakılan dönemde en güzel haberlerin alındığı yerlerin başında Libya'nın geldiğini aktaran Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Darbeci Hafter ile destekçilerinin Trablus ve Libya'yı işgal planı hamdolsun hezimetle sonuçlanmıştır. Uluslararası meşruiyeti haiz milli mutabakat hükümeti, darbecileri Trablus'tan tamamen söküp atmayı başarmıştır. Çöl Aslanı Şehit Ömer Muhtar'ın torunları sağdan soldan topladıkları lejyonerler ile Libya'yı işgale yeltenenleri Trablus kapılarında bozguna uğratmıştır.
Ömer Muhtar - 03.01.2020
AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, Libya tezkeresini değerlendirdi
Tezkereyi Türkiye'nin etrafındaki zulüm çemberini kırmak için stratejik bir hamle olarak değerlendiren Tek, şunları kaydetti: ?"?Libya tezkeresine destek verip bölge barışına katkı sağlayan tüm kamuoyuna teşekkür ederim. Bugün tezkereye karşı çıkıp Çöl Aslanı Ömer Muhtar'ın emanetini anlamayanlara karşın bu emaneti korumak İçin Libya'dayız.
Ömer Muhtar - 30.11.2019
"Her Kitap Yeni Bir Hayat" ödül töreni
Her Kitap Yeni Bir Hayat isimli projeye ve yarışmaya katılan öğrenciler, Çağa İz Bırakan Önderler Serisinden Aliya İzzetbegoviç, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Muhtar, Malcolm X ve Muhammed İkbal'ın hayatını anlatan kitaplarını okudu.
Ömer Muhtar - 27.11.2019
Ateş Krallıkları: Tarihi çarpıtmanın şaheseri
Arap ülkeleri, özellikle Mısır, Suriye ve Lübnan gibi devletler uzun zamandır (hatta Türkiye'den çok daha önce) önemli tarihi diziler yapmakla birlikte, merhum Mustafa Akkad'ın "Çağrı" ve "Ömer Muhtar" gibi şaheser filmlerini bir kenara bırakırsak, bu dizileri dünya piyasasına asla çıkaramadılar.
Ömer Muhtar - 21.11.2019
Genç İHH'nın "Nijer'e 3 eser" projesi hayata geçti
İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH), "Nijer'e 3 Eser" projesi kapsamında inşa ettiği, Rezzan El-Neccar Sağlık Ocağı ve Mus'ab Bin Umeyr İlkokulu ile Ömer Muhtar Camii'nin açılışlarını gerçekleştirdi.
Ömer Muhtar - 21.11.2019
Genç İHH'nın "Nijer'e 3 eser" projesi hayata geçti
İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH), "Nijer'e 3 Eser" projesi kapsamında inşa ettiği, Rezzan El-Neccar Sağlık Ocağı ve Mus'ab Bin Umeyr İlkokulu ile Ömer Muhtar Camii'nin açılışlarını gerçekleştirdi.
Ömer Muhtar - 21.11.2019
Genç İHH'nın "Nijer'e 3 eser" projesi hayata geçti
Genç İHH, "Nijer'e 3 Eser" projesi kapsamında inşa ettiği, Rezzan El-Neccar Sağlık Ocağı, Mus'ab Bin Umeyr İlkokulu ile Ömer Muhtar Camisi'nin açılışlarını gerçekleştirdi.
Ömer Muhtar - 16.09.2019
Ömer Muhtar, şehit edilişinin 88. yılında anıldı
Libya'da işgalci İtalyan güçlerine karşı sergilediği direnişle dünya çapında sembol bir isme dönüşen "Çöl Aslanı" lakaplı Ömer Muhtar, şehit edilişinin 88. yılında anıldı.
Ömer Muhtar - 06.04.2019
Hafter, Trablus'a Saldırarak Tunus Güvenliğini de Hedef Almaktadır"
Ülke sınırda savaş çıkmasının Cezayir'deki halk ayaklanmasını durdurmak için devrim karşıtı güçler tarafından kullanılabileceği değerlendirmesinde bulunan Merzuki, paylaşımında, "Ömer Muhtar'ın torunları ona (Hafter) ve destekçilerine unutamayacakları bir ders verecek.
Ömer Muhtar - 12.07.2018
Çöl Aslanı" Lakaplı Ömer Muhtar'ın Oğlu Vefat Etti
Libya direnişinin öncüsü Ömer Muhtar’ın oğlu Muhammed Ömer Muhtar, 97 yaşında vefat etti.
Ömer Muhtar - 12.07.2018
Libya'da "Çöl Aslanı" Ömer Muhtar'ın Oğlu Vefat Etti
İtalyan işgali sırasında Libya direnişinin kahramanlaşan isimlerinden "çöl aslanı" lakaplı Ömer Muhtar'ın oğlu Muhammed Ömer Muhtar vefat etti.
Ömer Muhtar - 10.05.2018
Dünyada 100 Bin Civarı Hamiliğini Üstlendiğimiz Yetimimiz Var"
Dünyadaki tüm yetimlere sahip çıkmak gerektiğini ifade eden Demir, şunları kaydetti: "Bugün dünyada 33 yetimhanemiz, 100 bin civarı hamiliğini üstlendiğimiz yetimimiz var. Maalesef yetim ve yardım denildiği zaman İslam dünyasında hala Müslümanlar akla gelmiyor. Siz yetime sahip çıkarsanız Ömer Muhtar olur.
Ömer Muhtar - 23.03.2018
Antalyalı Anthony Quinn
Akademi Ödülü'nü 2 kez alan, Meksika asıllı, ABD'li aktör Anthony Quinn, başrolde oynadığı 'Zorba the Greek' ile kendisine Oscar'ı kazandıran 'Viva Zapata' filmleriyle dünya sinemasının efsane isimleri arasında yer alıyor. 2001 yılında yaşamını yitiren Quinn, İslamiyet'in doğuşunu anlatan 'Çağrı' filminde 'Hz. Hamza', 'Çöl Aslanı Ömer Muhtar'da ise 'Ömer Muhtar' rolüyle hafızalarda yer edindi.
Ömer Muhtar - 23.03.2018
Dha Yurt Bülteni-3
Akademi Ödülü'nü 2 kez alan, Meksika asıllı, ABD'li aktör Anthony Quinn, başrolde oynadığı 'Zorba the Greek' ile kendisine Oscar'ı kazandıran 'Viva Zapata' filmleriyle dünya sinemasının efsane isimleri arasında yer alıyor. 2001 yılında yaşamını yitiren Quinn, İslamiyet'in doğuşunu anlatan 'Çağrı' filminde 'Hz. Hamza', 'Çöl Aslanı Ömer Muhtar'da ise 'Ömer Muhtar' rolüyle hafızalarda yer edindi.
Ömer Muhtar - 23.03.2018
Antalyalı Anthony Quinn
Akademi Ödülü'nü 2 kez alan, Meksika asıllı, ABD'li aktör Anthony Quinn, başrolde oynadığı 'Zorba the Greek' ile kendisine Oscar'ı kazandıran 'Viva Zapata' filmleriyle dünya sinemasının efsane isimleri arasında yer alıyor. 2001 yılında yaşamını yitiren Quinn, İslamiyet'in doğuşunu anlatan 'Çağrı' filminde 'Hz. Hamza', 'Çöl Aslanı Ömer Muhtar'da ise 'Ömer Muhtar' rolüyle hafızalarda yer edindi.
Ömer Muhtar - 16.02.2018
Sinema Söyleşileri" Etkinliği
Mercan, imkanların sanatın dilini değiştirdiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Ben 'Türkistan Geceleri' diye bir bant tiyatrosu yapmıştım. Yaşanmış bir olay. Bu olayın bize intikal etmesi bile başlı başına bir film aslında. Bu olayı Ömer Muhtar prodüksiyonu gibi yaptım ancak karşılar diye düşünüyorum.
Ömer Muhtar - 19.01.2018
Batman'da Trafik Kazası
Batman'da, iki otomobil ile bir kamyonetin çarpıştığı trafik kazası meydana geldi. GAP Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı üzerinde sağanak yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği 06 BU 071 plakalı otomobil, karşı yönden gelen 72 DF 188 plakalı otomobile çarptı.
Ömer Muhtar - 05.12.2017
Şanlıurfa Filmlerde Halep'in Yerini Aldı
Bosnalı yönetmen Aida Begic'in Suriyeli yetim c¸ocukların dramını anlattığı "Yetim" adlı film ile Halepli bir çocuğun dramatik hikayesini anlatan Kevok (Güvercin) adlı filmin çekimlerinin de yapıldığı Şanlıurfa, son olarak dünyaca ünlü "Çağrı" ve "Çöl Aslanı Ömer Muhtar" filmlerinin yönetmeninin Halep'te geçen hayatının bir bölümünün anlatıldığı "Mustafa Akkad'ın Hayatı" isimli belgesel filmin çekimlerine de ev sahipliği yaptı.
Ömer Muhtar - 15.09.2017
Grafikli - Ömer Muhtar'ın İdam Edilişinin 86. Yılı
Libya'da işgalci İtalyan güçleri karşısında sergilediği direnişle dünya çapında bir sembole dönüşen ve "Çöl Aslanı" olarak anılan Ömer Muhtar'ın idam edilişinin üzerinden 86 yıl geçti.
Ömer Muhtar - 10.06.2017
6. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni
Yılmaz, mezun olan öğrencilerin eğitim öğretim hayatına kendi ülkesinde devam eden öğrencilere kıyasla, daha avantajlı olduklarını işaret ederek, şunları söyledi: "Bir kişinin eğitime kendi ülkesinde devam etmesi için birçok kolaylık var. Siz zoru seçerek, avantajlı oldunuz. Ömer Muhtar'ın 'İnsanı öldürmeyen darbeler onu güçlendirir' diye bir sözü vardır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ömer Muhtar Haberleri | Ömer Muhtar Kimdir - Haberler - Ömer Muhtar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Muhtar kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye'nin Libya ordusuna yönelik askeri eğitim programı ilk mezunlarını verdi (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.1.2021 18:10:02. #1.14#
title