Ölen Halis Toprak'ın Kızları Babalarının Vasiyetinin İptalini İstedi
Advertisement

Ölen Halis Toprak'ın Kızları Babalarının Vasiyetinin İptalini İstedi

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Vefat eden Halis Toprak'ın açılmayan vasiyetinde, 'evliliğinin iptali' davası açan 2 kızını mirasından men ettiği ortaya çıktı. Kızları şirketlere kayyum atanmasını istedi.

Bir dönemin dev sanayicisi 'Halis Ağa' lakaplı Halis Toprak'ın ölümünün ardından çocukları miras mücadelesine başladı. Mahkeme huzurunda açılması gerektiği için resmi olarak içeriği bilinmeyen vasiyetinde Toprak'ın kızları Aysel Duruk Toprak (52) ve Aynur Toprak'ı (47) hakkında aşağılayıcı ve suçlayıcı açıklamalarda bulundukları ve vesayet ile evliliğin iptali davaları açtıkları gerekçesiyle miras dışı bıraktığı ortaya çıktı.

'TMSF'DEN SONRA HASTALANDI'

Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre, 2 kız kardeş de bunun üzerine İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtıkları davada, babalarının 2012 tarihli vasiyetnamesinin tümden iptali ile terekeye tedbir konulmasını talep etti. Erkek kardeşler Mehmet ve Ahmet Toprak'a karşı açılan davanın dilekçesinde Halis Toprak'ın vasiyetnameyi hazırladığı tarihte 74 yaşında olduğu vurgulanarak, Toprak'ın TMSF sürecinde demans hastası olduğu, konuşmakta zorlandığı, unutkanlık yaşadığı, yazı yazmakta güçlük çektiği hatta imzasının da etkilendiği anlatıldı.

Aysel ve Aynur Toprak, babalarının 2009'da kendisinden 54 yaş küçük 17 yaşındaki Nazlıcan Tağızade ile evlenmesi üzerine evliliğin iptali davası açtıklarını, daha sonraki süreçte yaşananların da kendilerini haklı çıkardığını öne sürdü. Halis Toprak'ın imzasıyla, vasiyetnamedeki imzalar arasında belirgin fark olduğu ileri sürülen dilekçede imzaların sahte olup olmadığının araştırılması istendi. Dilekçede, Toprak'ın hastalığı nedeniyle 30 şirket ve fabrikanın envanterini düşünerek mallarını pay etmesi ile 2 kızını mirastan çıkarmayı düşünmesinin mümkün olmadığını iddia edildi.

'ABLALARINDAN KAÇIRDILAR'

Aysel ve Aynur Toprak, kardeşleri Mehmet ve Ahmet Toprak'ın son 10 yılını yönettikleri babalarını, ablalarından kaçırmak için yurtdışında tedaviye götürdüklerini ileri sürdü. Kardeşlerinin sermaye artırımına giderek sahip oldukları mirastaki saklı paylarını da düşürebileceklerini belirten ikili, terekeye ihtiyati tedbir konularak şirketlere kayyum atanmasını talep etti. Davada iki erkek kardeşin vereceği cevap dilekçesi bekleniyor.

HALİS AĞA'NIN YASAL MİRASÇILARI

Mahkeme Halis Toprak'ın yasal mirasçısı olarak şu isimleri belirlemişti: (İlk eşi Ayşe Toprak'tan olan) Sevgi Toprak (46), Ayla Toprak Zengin (49), Mine Ekmekçi Toprak (36), Aysel Duruk Toprak (52), Şükran Toprak (44), Mehmet Toprak (39), Ayfer Toprak Karavan (50), Yeşim Toprak Doğan (44), Ahmet Toprak (43), Aynur Toprak (47) (ikinci eşi Gülcan Sepet'ten olma) Salim Toprak (28) ve (üçüncü eşi Özlem'den) Turgut Toprak (13). (Kaynak:Habertürk)

Haber Yorumları (2)
OZİOZAN: Ne cok calismis sağlığında...mubarek gördugu tarlayi ekmis, malindan cok cocugu var..Allah muhafaza :)
BİLECİK Lİ: bence iki kızına zırnık vermesin onlar babalarına vefa göstermedi yazık lar olsun onların istediği sadece para ayrıca mağdur diye rol oynamasınlar mahkemeyide kandırmaya çalışmasınlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title