Okul Bahçesi Projeyle Hayat Buldu

Okul Bahçesi Projeyle Hayat Buldu

Giresun Sevinç-Mehmet Ekizoğlu Anaokulu’nun bahçesi “Okullar Hayat Olsun Projesi “kapsamında çocukların ve mahalle halkının ilgi odağı haline geldi.

Okul Bahçesi Projeyle Hayat Buldu

Giresun Sevinç-Mehmet Ekizoğlu Anaokulu'nun bahçesi "Okullar Hayat Olsun Projesi "kapsamında çocukların ve mahalle halkının ilgi odağı haline geldi.

Giresun'un Aksu Mahallesi'nde bulunan Sevinç Mehmet Ekizoğlu Anaokulu'nun bahçesine yapılan organik tarım bahçesi, süs havuzu, çocuk parkı ve mini trafik eğitim pisti çocuk ve yetişkinlerin ilgisini çekmeye başladı. Mahallenin kadınları okul bahçesindeki organik tarım bahçesinde sebze meyve yetiştirirken, bazı velilerde akülü arabayla henüz küçük yaştaki çocuklarına mini piste trafik eğitimi veriyor. Bazı çocuklar ise hava sıcaklıklarını fırsat bilerek süs havuzuna girerek serinlemeye çalışıyor.

Çocuklar, mahallelerinde böyle bir okul bahçesi olduğu için şanslı olduğunu söylerken, mahalle kadınları da apartmanda yaşamak zorunda oldukları için yetiştiremedikleri sebzeleri okul bahçesinde yetiştirme imkanı bulduklarını belirttiler.

Okul bahçesine yaptığı çeşitli aktivite alanlarıyla her yaştan mahalle halkının ilgisini çeken Okul Müdürü Tamer Uzuner, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında amacına uygun bir çalışma yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. - GİRESUN

Kaynak: İHA