Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Konferansı Verildi
Haberler » Yerel » Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Konferansı Verildi - Haberler

Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Konferansı Verildi

Talas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan öğrencilere geri dönüşüm eğitimi projesi kapsamında, Fatma Zehra Dülgeroğlu İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilere konferans verildi.

Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Konferansı Verildi

Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan öğrencilere geri eğitimi projesi kapsamında, Dülgeroğlu İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilere konferans verildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde görevli çevre mühendisleri Nazan Kolkıran, ve Müge Erbay tarafından verilen geri dönüşüm dersine Talas Belediyesi Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Önal, Ali Rıza Karakullukçu, İsmet Biçer, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Talas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kağıt, plastik ve elektronik atıklardan oluşan geri dönüşüm standının önünde konuşan çevre mühendisi Nazan Kolkıran, toplanan atıkların dönüştürülmemesiyle çevrenin kirlenerek insan yaşamının tehlikeye sürüklendiğini söyledi. Kolkıran, ekolojik dengenin korunmaması sonucu ortaya çıkabilecek gelişmeleri anlatarak, "Çevreyi kirlettiğimizde atmosfer bozularak yeryüzünün daha çok ısınmasıyla buzullar eriyip okyanuslar yükseliyor. İklimler değişiyor. Güneş, su, rüzgar gibi temiz enerji kaynaklarını kullanmalıyız. Enerjiyi ve suyu verimli ve tasarruflu kullanmalıyız. Çok sayıda fidan dikmeliyiz" dedi. uyarısında bulundu.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ise, çevreye her zaman duyarlı bir yaklaşımla hizmetlerini sürdürdüklerini belirterek, "Bu proje kapsamında ilçemizdeki okullarda öğrencilerimize geri dönüşümün önemini anlatmayı sürdüreceğiz. Çevre hepimizin. Önemli olan çevremizi temizlemek değil, kirletmemektir. Bunu çocuklarımıza aşılıyoruz. Yarınlarımız olan yavrularımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakmalıyız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından geri dönüşümü anlatan çizgi film gösterilirken çocuklara da meyve suyu dağıtıldı.

- KAYSERİ

Kaynak: AA

Manşet

Haberler