Odtü Teknokent Haberleri

Odtü Teknokent haber, Odtü Teknokent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Odtü Teknokent - 08.04.2021
Elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ Teknokent iş birliğinde başlatılan Enerjim Sensin Hızlandırma Programına devam hakkı kazanan 24 girişimci, elektrik piyasası konusunda regülasyon eğitimi aldı.
Odtü Teknokent - 05.04.2021
Türkiye'nin yatırım fırsatları uluslararası yatırımcılara anlatıldı
Açılış konuşmalarının ardından gazeteci Hakan Güldağ ve yazar Didem Eryar Ünlü moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, BBVA Araştırma Büyük Veri Bölüm Başkanı Alvaro Ortiz, Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Dave Johnston, Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz ve ODTÜ Teknokent Üst Yöneticisi (CEO) Serdar Alemdar değerlendirmelerde bulundu.
Odtü Teknokent - 02.04.2021
Son dakika... ODTÜ'nün YFYİ Hızlandırma Programı finalinde, 13 girişimci ekip bir dizi destekten yararlanmaya hak kazandı
Bir son dakika haberine göre ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından 16'ncısı düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Hızlandırma Programı'nın finalinde 13 girişimci ekip teknoloji odaklı projeleriyle, bir dizi destekten yararlanmaya hak kazandı.
Odtü Teknokent - 12.03.2021
Son dakika ekonomi: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'ndan "Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"na yatırım taahhüdü
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında şunlar kaydedildi: "Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, iştirakimiz Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ'nin kurucusu ve yöneticisi olacağı; ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ'nin stratejik yatırımcısı olacağı, Sermaye Piyasası Mevzuatı kapsamında kurulması planlanan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu için toplam fon taahhüt büyüklüğünün yüzde 10'unu geçmemek üzere 10 milyon TL yatırım taahhüdünde bulunulmasına karar verilmiştir.
Odtü Teknokent - 14.02.2021
Bilim insanları Türkiye'nin uzay yolculuğuna "ODTÜ Uzay Teknokenti"nde şekil verecek
Programın açıklandığı gün, Türkiye Uzay Ajansı, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent arasında, Uzay Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde ortak Ar-Ge ve teknoloji geliştirme çalışmalarının yapılması için iş birliği protokolü imzalandığını hatırlatan Kök, bu kapsamda Türkiye'nin uzay alanındaki ilk ihtisas teknokentinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinesi ve ODTÜ'nün öncülüğünde hayata geçirileceğini bildirdi.
Odtü Teknokent - 10.02.2021
Erdoğan: Birinci hedefimiz Cumhuriyetin 100'üncü yılında aya ilk teması gerçekleştirmektir
PROGRAM KAPSAMINDA 4 PROTOKOL VE SÖZLEŞME İMZALANDI Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TUA'nın marka tescil belgesini takdim etti. Daha sonra Milli Uzay Programı kapsamında 4 protokol ve sözleşmenin imza töreni gerçekleştirildi. Törende TUA koordinasyonunda TUSAŞ, TÜRKSAT ve TÜBİTAK Uzay arasında 'Milli Uydu Üretim Şirketi' kurulmasına ilişkin protokol, TUA ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında 'Havacılık ve Uzay Teknolojileri Alanlarında Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği' protokolü, TUA, Sabancı Üniversitesi ve TÜBİTAK Uzay arasında 'Artırılmış X Işını Zamanlama ve Polarimetri Uydusu Geniş Alan İzleme Uygulama Yazılımı Proje Sözleşmesi' ile TUA, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent arasında kurulacak 'Uzay Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ortak Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Çalışmaları Yapılması ve İşbirliği Protokolü' imzalandı.
Odtü Teknokent - 09.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu: (4)
Türkiye Uzay Ajansı, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent arasında "Kurulacak Uzay Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ortak AR-GE ve Teknoloji Geliştirme Çalışmaları Yapılması ve İş Birliği Protokolü" de imzalandı.
Odtü Teknokent - 19.01.2021
Son dakika haberleri! Türk mühendislerin Kovid-19 teşhisini yarım saate düşüren PCR tanı kitine dünyadan yoğun ilgi
Son dakika haberleri: ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren mühendislerce geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisini yarım saate düşüren ve yüzde 97 güvenilir sonuç veren PCR tanı kiti, ani yoğunlukların yaşandığı bölgelerde hızlı kurulum ve pratikliği dolayısıyla yurt dışından büyük talep görmeye başladı.
Odtü Teknokent - 19.01.2021
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 3. Bölge Apartman Görevlileri ile buluşmasında konuşuyor.
Odtü Teknokent - 04.01.2021
Sivas'ta Cumhuriyet Teknokent Yönetim Kurulu toplandı
Sivas'ta bir araya gelen Cumhuriyet Teknokent Yönetim Kurulu, merkezin faaliyetlerini masaya yatırdı.
Odtü Teknokent - 29.12.2020
Keçiören'e iki adet Milli Mücadele Müzesi yapılacak
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Subayevleri Mahallemizde bulunan 'Ziraat Mektebi'ni ve Ankara Üniversitesi Tarım, Hayvancılık ve Gıda TEKNOKENT'inin bahçesinde metruk halde bulunan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından istirahat etmek için kullanılan 'Atatürk Evi'ni Milli...
Odtü Teknokent - 28.12.2020
Sivas'ta iki üniversite arasında "Teknokent" protokolü
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) arasında imzalanan protokolle, SBTÜ'ye Cumhuriyet Teknokent'ten yüzde 10 hisse devri gerçekleştirildi.
Odtü Teknokent - 25.12.2020
8. Türkiye İnovasyon Haftası
Arçelik Strateji ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış, "Ülkemizin teknoloji ve sermaye konusunda dışa bağımlılığının azaltılması ve uluslararası rekabet gücünün artırılması teknoloji ve inovasyon gücü sayesinde olacak.
Odtü Teknokent - 16.12.2020
Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Proje Çalıştayı
Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) tarafından Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK), OSTİM ve TÜBİTAK desteğiyle başlatılan Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Şebekesi Projesi kapsamında geliştirilen ürünlere ve uygulamalara yenileri ekleniyor.
Odtü Teknokent - 15.12.2020
Bitexen'in güvenlik denetimine tam not
FinTek sektöründe yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş, Dijital Varlık Alım Satım Platformu'yla güvenlik şirketi Kaspersky denetiminden tam not aldığını duyurdu.
Odtü Teknokent - 09.12.2020
Bakan Selçuk: "Gelecek bilgi temelli bir ekonomi üzerine kurulacak"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2002'de 2,5 milyon kamu personeli mevcut iken bugün 4 milyon kamu personeliyle vatandaşımıza hizmet sunuyoruz.
Odtü Teknokent - 09.12.2020
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinden girişimcilere 300 bin lira destek
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'in kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen "Big Bang Start-up Challenge" etkinliğine katılan 5 girişim projesine toplam 300 bin lira ödül verdi.
Odtü Teknokent - 08.12.2020
Kara para aklamayı önlemek için iş birliği
Bitexen Teknoloji A.Ş. uluslararası teknoloji denetleme ve düzenleme şirketi Coinfirm ile Kara Para Aklamayı Önleme (AML) protokolü üzerine iş birliği yaptığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Odtü Teknokent Haberleri | Odtü Teknokent Haber - Haberler - Odtü Teknokent haberleri, son dakika odtü teknokent haber ve gelişmeleri burada. Elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 05:38:38. #1.16#
title