Canlı yayını izleyenler "Bu nasıl kısıtlama?" sorusunu sormadan edemedi

Canlı yayını izleyenler "Bu nasıl kısıtlama?" sorusunu sormadan edemedi

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Turuncu kategoriden kırmızıya dönen İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması ilk gününde delindi. Eminönü'de yasağa rağmen oluşan yoğun kalabalık canlı yayından aktarılırken, maske-mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

Yerinde tedbir uygulaması kapsamında risk durumu turuncudan kırmızıya dönen İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanmaya başladığı ilk hafta sonu ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti.

Kısıtlama hakkında ekran başındakilere bilgi veren NTV muhabiri, Eminönü'nden canlı yayına bağlandı. Bu esnada arkadaki kalabalığı gören ekran başındaki izleyiciler "Bu nasıl kısıtlama?" demekten kendini alamadı.

"TURİSTLERİN ÇOĞU MASKESİZ"

Eminönü'nden canlı yayın yapan muhabir Osman Terkan yoğunluk haritasını açtı. Eminönü'nün kırmızı olduğunu gösteren muhabir, "Bu çevreyi görüyorsunuz, çok yüksek riskli bölge olarak gösteriliyor. İşte Yeni Cami çevresi ve Eminönü çevresinde çoğunlukla turist var ve hepsi maskesiz. Yoğun bir kalabalık var, parklarda oturanlar da yürüyenler de var" ifadelerine yer verdi.

"İSTENEN TABLO BU DEĞİL"

Herkesin fiziki kuralları ihlal ettiğini söyleyen Terkan, sözlerine şöyle devam etti:

"İstanbul'da risk altında çünkü kurallara uymuyorlar. Maskeler olması gerektiği gibi takılmıyor. Denetimler devam ediyor, zaman zaman kontroller yapıyor ekipler. Ancak ne yazık ki, istenen tablo bu değil. Yetkililerin çağrıları dinlenmiyor. Bu görüntüler vaka sayılarını artıracak".

Canlı yayını izleyenler 'Bu nasıl kısıtlama?' sorusunu sormadan edemedi
 olgun.kiziltepe@haberler.com -  Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (7)
İBO CAN: Turist olunca istanbulda fink atmalarını gerekiyor.her yer kapalı nereye döviz bırakıyor.istanbulun keyfini daha iyi hiçbir zaman süremezler zaten bedava tatil,bedava kafa dinleme.
VATAN DAŞ : Bizi çıldırtacak görüntüler kongrelerde verildi. Turist adam en azından ülkeye döviz kazandırıyor helal olsun.
MÜCAHİT KILIÇ: Hicbisey yapamazlar o turistlere cunku biz 2.sınıf insanız vatandaşlıgımız bile 2.sınıf. onlarda euro dolar var bizi onlara muhtac edenler yok olsun iki yakası bir araya gelmesin. Bu arada o turistlerin yüzde 70 i suriyeli onlarda kral gibidir bu ülkede. Tc cumhuriyeti yazıyorsa kimliginde hicbirseysin degerin yok
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title