Normandiya Haberleri

Normandiya haber, Normandiya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Normandiya - 23.08.2021
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Lopatina, ülkesinin bağımsızlığının 30. yılını değerlendirdi Açıklaması
Natalia Lopatina, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaların sonlandırılmasının, Normandiya Dörtlüsü (Rusya, Ukrayna, Almanya, Fransa) formatındaki müzakerelere konu olduğunu, Kırım meselesinin çözümü için kurumlaşmış uluslararası bir mekanizmanın bugüne kadar oluşturulmadığını dile getirerek, Ukrayna'nın, "Kırım'ın Rus işgalinden kurtarılmasını ve barışçıl yollarla Ukrayna yönetiminin kontrolüne geri verilmesini amaçlayan Kırım Platformu'nun oluşturulma inisiyatifi gerçekleştirdiğini" bildirdi.
Normandiya - 28.07.2021
Zelenskiy: "Donbas'ın geri dönüşü, Rusya'nın isteğine ve Avrupalı ortaklarımızın desteğine bağlı"
Donbas meselesi çözümünün yerel sorunlara bağlı olmadığına işaret eden Zelenskiy, "Minsk anlaşmalarında olduğu gibi Donbas'ın geri dönüşü, Rusya'nın isteğine ve Normandiya Formatı üyesi olan Avrupalı ortaklarımızın desteği ve baskısına bağlıdır.
Normandiya - 12.07.2021
Almanya Başbakanı Merkel: "Kuzey Akım-2 projesine ilişkin Ukrayna'nın endişelerini ciddiye alıyoruz"
Enerji konularının, Rusya, Ukrayna, Fransa ve Almanya'nın oluşturduğu Normandiya Formatı kapsamında yapılan görüşmelerde yer almadığını anımsatan Merkel, ancak dörtlü toplantı yapıldığında enerji konularının da gündeme geldiğini aktardı.
Normandiya - 30.06.2021
Renault Grubu'ndan elektrikli araç stratejisinde tarihi ivme
"Renault Grubu, elektrikli araç stratejisi ve "Made in Europe" konusunda tarihi bir ivme yaşıyor" Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Luca de Meo, "Renault Grubu, elektrikli araç stratejisi ve "Made in Europe" konusunda tarihi bir ivme yaşıyor. Normandiya'daki elektrikli güç-aktarma sistemi MegaFactory ile birlikte Kuzey Fransa'daki kompakt, verimli, yüksek teknolojili elektrikli araç ekosistemimiz Renault ElectriCity'yi kurarak, rekabet gücümüzü kendi evimizde artırıyoruz.
Normandiya - 01.06.2021
Son dakika: Almanya, Ukrayna'nın silah desteği talebini reddetti
Maas, Almanya'nın 2014'den beri Ukrayna'ya sivil alanda yaklaşık 2 milyar avro destek sağladığını, Rusya, Fransa ve Ukrayna'nın da yer aldığı Normandiya Formatı'nda arabulucu çabalarını sürdürdüğünü kaydetti.
Normandiya - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1944- Müttefikler, Normandiya'ya çıkarma yaptı.
Normandiya - 07.05.2021
Benelüks ülkelerinden Ukrayna'nın egemenliğine destek
Kuleba, Normandiya formatının hala çalıştığını ancak daha aktif olmasını istediklerini ifade ederek, "Tüm partnerlerimizi Rusya'yı görüşmelerde yapıcı olması için daha fazla baskı yapmaya çağırıyorum.
Normandiya - 27.04.2021
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy güneyde cephe hattını ziyaret etti
Donbas'taki savaşın bitmesi için diğer ülkelerin de barış müzakerelerine dahil olmasının süreci hızlandırabileceğini vurgulayan Zelenskiy, "Normandiya Formatı'na bir eklenti olabilir, diğer ülkelerle ayrı ve paralel bir format, ciddi ve güçlü oyuncularla.
Normandiya - 13.04.2021
G7 ülkelerinden, Ukrayna sınırlarında artan Rus güçleri hakkında açıklama geldi
Ayrıca G7 ülkeleri, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne ve sınırlarına olan desteklerinin tekrardan altını çizerek, "18 Mart'taki son açıklamamızı hatırlatarak, Ukrayna'nın uluslararası kabul görmüş sınırları içindeki bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğüne sarsılmaz desteğimizi yeniden teyit ediyoruz. Ukrayna'nın ihtiyatlı duruşunu destekliyoruz. Fransa ve Almanya'nın, çatışmaya kalıcı bir siyasi çözüm için ilerlemenin tek yolu olan Minsk anlaşmalarının tam olarak uygulanmasını güvence altına almak için Normandiya Süreci boyunca gösterdiği çabalara olan güçlü takdirimizin ve sürekli desteğimizin altını çiziyoruz.
Normandiya - 11.04.2021
Son dakika haberleri! Kremlin: Ukrayna'nın doğusunda kimse savaşa gitmiyor
Donbas'taki krizin çözümüne ilişkin Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna'dan oluşan Normandiya formatında bir liderler zirvesi hazırlamak için siyasi danışmanların çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Peskov, krizin çözümüne yönelik 2015'te imzalanan Minsk Anlaşması'nın uygulanması gerektiğini ifade etti.
Normandiya - 09.04.2021
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Fransız mevkidaşıyla Rus askeri hareketliliğini görüştü
Rusya'nın Ukrayna sınırlarında askeri varlığını artırmasını, Fransa'nın endişeyle takip ettiğini belirten Kuleba, "Normandiya formatını aktif ve sonuç verici olarak sürdürmek konusunda mutabık kaldık.
Normandiya - 05.04.2021
Ukrayna'da tırmanan gerilim ve Rusya'nın hedefleri
Ukrayna'nın doğusunda başlattığı hibrit savaşın yedinci yılının dolduğu günlerde Rusya Kiev'e yeniden kol gücü gösteriyor. Donbass sınırına askeri yığınak yapılıyor, çatışma bölgesinden ateş haberleri geliyor, Rusya yetkililer üst perdeden tehditler savuruyor; yani alışılagelmiş "Ukrayna Rusları katlediyor", "NATO savaşa hazırlanıyor" propagandası yine devrede. Peki neden? Rusya gerçekten savaşı alevlendirmeye ve Donbass'ta yedi sene önce başlattığı işgali tamamlamaya mı hazırlanıyor, yoksa Kiev'i başka konuda/konularda köşeye sıkıştırmak için açık yaraya mı basıyor? Hangisi???????? Donbass'ta gerçekten neler oluyor? Rusya'nın 2014'te Kırım'ın işgalini tamamladıktan hemen sonra Ukrayna'nın doğusunda başlattığı hibrit savaş yedi yıldır aralıksız devam ediyor. Elle tutulur sonucu olmayan "Normandiya dörtlüsü" görüşmeleri, daha imzalanmadan kadük kalan Minsk protokolleri, Ukrayna iç politikasını etkilemek için yapılan göstermelik esir değişimleri ve yarım yamalak uygulanan ateşkes anlaşmalarının gölgesinde yedi yıldır devam eden bir savaş ve kısmi bir işgal var.
Normandiya - 15.01.2021
Zelenskiy ve Merkel'in telefon görüşmesinde Donbas ve Kovid-19 ele alındı
Taraflar 12 Ocak'ta danışmanlar seviyesinde gerçekleşen Normandiya Formatı Toplantısının zor ama yapıcı geçtiğinde hemfikir olduklarını belirterek 22 Ocak'ta gerçekleşecek gelecek toplantıyı beklediklerini bildirdi.
Normandiya - 25.12.2020
Zelenskiy, Rusya'nın ülkesine saldırması halinde tüm Ukraynalıların savaşacağını belirtti
Zelenskiy, şu an için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birebir görüşmesi için bir neden olmadığını belirterek, "Eğer Normandiya Dörtlüsü Lider Danışmanları toplantısı ertelenmeye devam ederse, onunla mutlaka görüşeceğim.
Normandiya - 23.12.2020
Zelenskiy ve Macron, "Donbas krizini" görüştü
Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zelenskiy görüşmede, Donbas krizine yönelik geçen sene Paris'teki Normandiya Dörtlüsü Liderleri Zirvesinde alınan kararları Ukrayna'nın uyguladığını belirtti.
Normandiya - 22.12.2020
Son dakika! Putin ve Macron telefonda görüştü
Ukrayna'nın doğusu meselesi görüşüldü Ukrayna'nın doğusu meselesinin de ele alındığı görüşmede, çözüme ilişkin 2015'te yapılan Minsk anlaşmaları ve 9 Aralık 2019'da gerçekleşen Normandiya Zirvesi'ndeki anlaşmaların uygulanması konusunda girişimlerin aktifleştirilmesine ilgi gösterildi.
Normandiya - 09.12.2020
Ukrayna'dan, Normandiya Dörtlüsü Zirvesi'nin birinci yılında Rusya'ya gerçek adımlar atma çağrısı
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Normandiya Dörtlüsü (Rusya, Ukrayna, Almanya, Fransa) Liderler Zirvesi'nin birinci senesinde Rusya'yı Donbas'taki krizin çözümü için gerçek adımlar atmaya çağırdı.
Normandiya - 14.11.2020
Normandiya Dörtlüsü Lider Danışmanları toplantısı çevrim içi düzenlendi
Donbas krizinin çözümüne yönelik Normandiya Dörtlüsü (Rusya, Ukrayna, Almanya, Fransa) Lider Danışmanları toplantısı çevrim içi gerçekleştirildi.
Normandiya - 11.11.2020
Ukrayna ile Almanya "Donbas" ve "Kırım Platformu"nu görüştü
Taraflar dışişleri bakanları düzeyinde bir Normandiya Formatı toplantısı olasılığına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Normandiya - 10.11.2020
Son dakika haber... Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Almanya Başbakanı Merkel ile "Donbas"ı görüştü
Görüşmede, liderler Donbas'taki durumu ve geçen sene Paris'te gerçekleşen Normandiya Dörtlüsü Liderler Zirvesi kapsamında alınan kararların uygulanma sürecini görüştü.
Normandiya - 06.11.2020
Ukrayna ve Fransa "Normandiya Zirvesi"ni görüştü
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, gelecek "Normandiya Dörtlüsü Liderleri Zirvesi"nin en kısa sürede gerçekleşmesi gerektiğini aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Normandiya Haberleri | Normandiya Haber - Haberler - Normandiya haberleri, son dakika normandiya haber ve gelişmeleri burada. 7 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 7 Eylül'de yaşananlar!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 00:25:04. #1.15#

title