Nezih Tuncay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Nezih Tuncay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Oyuncu Nezih Tuncay, son yolculuğuna uğurlandı.

Nezih Tuncay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Oyuncu Nezih Tuncay, son yolculuğuna uğurlandı.

Maltepe Merkez Camisinde kılınan cenaze namazına, aralarında Cihan Tamer, Emin Olcay, Sinan Bengier ve Necmi Yapıcı'nın da bulunduğu isimlerle Tuncay'ın yakınları ve sevenleri katıldı.

Tuncay'ın oğlu Semih Tuncay, "Herkesin sevdiği bir insandı. Ben babamla gurur duyuyorum. Onun her şeyini örnek alıyorum. Son 2 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Çok ilerlemedi, bir anda sardı. Son 2 ayda çöküş yaşadı. Hayatta yapmak istediği çoğu şeyi yaptığına inanıyorum. Hep istediği gibi bir hayat yaşadı. Tek vasiyeti anneannesinin yanına gömülmekti"diye konuştu.

Tuncay'ın cenazesi duaların ardından vasiyeti üzerine Maltepe'deki Adatepe Mezarlığı'nda anneannesinin yanına defnedildi.

Sanat hayatına 1965 yılında başlayan ve Devekuşu Kabare'nin önemli isimlerinden olan oyuncu, Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda sahne aldı.

Yaprak Dökümü, Naciye'yi Kim Sevmez, Döngel Karhanesi, Ömerçip, Rus Gelin ve Mahallenin Muhtarları gibi çok sayıda dizi ve filmde oynayan Tuncay, son olarak 12 Şubat 2016'da vizyona giren "Dünyanın En Güzel Kokusu" isimli filmde rol almıştı.