Nevşehir'de Ürün Borsası Oluşturma Çalışmaları

Nevşehir'de Ürün Borsası Oluşturma Çalışmaları

Nevşehir'de Ürün Borsası Oluşturma Çalışmaları
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Nevşehir’de ürün borsası kurulmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Nevşehir'de ürün borsası kurulmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Nevşehir'de tarımsal önem arz eden ürünlerle ilgili olarak ürün borsası oluşturmak amacıyla, Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü öncülüğünde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir Ticaret Borsası ve Nevşehir Ziraat Odası Temsilcilerinin katılımı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinden Doç. Dr. Halil İbrahim OĞUZ, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Uğur Aydoğan ve Oda temsilcileri, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Asım Baş ve Teknik Personeller katıldı.

Toplantıda, özellikle Nevşehir'e has çerezlik kabak çekirdeği ile ilgili ürün borsası oluşturulması, Nevşehir kabak çekirdeğinin coğrafi işaretlenmesinin yapılması konuları üzerinde çalışmalar yapıldı ve tespit edilen konularla ilgili alt yapı çalışmalarının yürütülmesi amacıyla tekrardan ileri bir tarihte daha geniş katılımlı bir toplantının yapılacağı bildirildi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title