Nazlı Ilıcak'ın Oğlu Annesine "Derhal ifadeni Ver" Çağrısı Yaptı

Nazlı Ilıcak'ın Oğlu Annesine "Derhal ifadeni Ver" Çağrısı Yaptı

Hakkında gözaltı kararı verilen Nazlı Ilıcak'a, oğlu Mehmet Ali Ilıcak, "Sana yakışan bu duruş değil, gel ve derhal ifadeni ver" diyerek çağrı yaptı.

Darbe soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ve Bodrum'da olduğu belirlendiği halde henüz kendisine ulaşılamayan Nazlı Ilıcak'a, oğlu Mehmet Ali Ilıcak çağrı yaptı: "Sana yakışan bu duruş değil, gel ve derhal ifadeni ver."

NAZLI ILICAK BODRUM'DA BULUNAMADI

FETÖ darbesi soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ancak tatil yaptığı Bodrum'da bulunamayan Nazlı Ilıcak'a oğlu çağrı yaptı.

Medyaradar'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuşan Mehmet Ali Ilıcak, "Sana yakışan bu duruş değil, gel ve derhal ifadeni ver" diye seslendi.

"KENDİSİ NEREDE NE YAPIYOR BİR FİKRİM YOK"

Annesiyle henüz konuşamadığını belirten Ilıcak, "Ben bir evladım, o da benim annem. Böyle bir süreçte ne söylenebilir ki? Annemin nerede olduğunu bilmiyorum, olay nedir, kendisi nerede ne yapıyor en ufak bir fikrim yok. Endişeleniyorum ben de. Zor bir durum" diye konuştu.

"GEL ASLANLAR GİBİ İFADENİ VER"

Bunu bekliyor muydunuz? sorusuna, "Elbette. Her zaman bu konuda ben zaten şeffaf oldum diyen Ilıcak, "Duygularımı da çok kez ifade ettim. Onunla hep farklı yerlerde durduk, görüş ayrılığına düştük. En son twitterdan da yazmıştım kendisine, darbe girişiminin hemen ardından. Sonuçta bu bir süreç ve yaşanacak. İfadesi alınacak ve gelip vermesi lazım. Ben buradan sesleniyorum "gel; aslanlar gibi ifadeni ver." De ki; ben bunlara destek vermedim. Bu kaçmayla olmaz, kaçtığına da ihtimal veremiyorum. Benim tanıdığım Nazlı Ilıcak, cesurdur ve kaçmaz" şeklinde konuştu.

"DARBEYİ LANETLE DEDİM"

15 Temmuz gecesi annesiyle görüştüğünü ve ona "Bak bu adamlar bu işi bu noktaya getirmişler, Türkiye'de kan dökülüyor. Darbe yaptılar, bu senin için bir fırsat çık konuş ve bu adamları da, darbeyi de lanetle" dediğini aktaran Ilıcak, şunları söyledi:

"KEŞKE MİTİNGLERE ÇIKSAYDI"

"Annem o gece hakikaten attığı tweetlerle darbeye karşı bir duruş sergiledi, tepkisini dile getirdi. Ama tabii ondan beklediğim ölçüde bir tutum olmadı. Keşke bayrağı eline alsaydı mitinglere çıksaydı, keşke tankların önüne dursaydı. Belki çok daha farklı olurdu. 15 Temmuz'dan sonra kırılma noktası var neticede bunlar ülkenin bekasına saldırmış. Keşke annem hemen gelip ifade verse"