NASA, 4 astronotunu taşıyan SpaceX roketini uzaya fırlattı
Advertisement

NASA, 4 astronotunu taşıyan SpaceX roketini uzaya fırlattı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

NASA, uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in Falcon 9 roketi ile 4 astronotunu Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlattı. Crew 2'nin pilotu McArthur, Crew Dragon'un ilk kadın pilotu ve diğer astronotlarla SpaceX kapsülüne binen 2. kişi olarak tarihe geçerken NASA'nın SpaceX ile uzaya gerçekleştirdiği 2. seferi oldu.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) ve Elon Musk'ın sahibi olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in ikinci kez gerçekleştirilen uzay yolculuğu kapsamında 4 astronot, Falcon 9 roketi ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) fırlatıldı.

ASTRONOTLAR 6 AY İSTASYONDA KALACAK

"Crew-2" adı verilen görev için Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezinden uzaya fırlatılan Crew Dragon uzay aracındaki NASA astronotları Shane Kimbrough ve Megan McArthur ile birlikte Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) astronotu Akihiko Hoshide ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Thomas Pesquet, 6 ay boyunca istasyonda kalacak.

TARİHE GEÇTİLER

Crew 2'nin pilotu McArthur, Crew Dragon'un ilk kadın pilotu ve diğer astronotlarla SpaceX kapsülüne binen 2. kişi olarak tarihe geçti. Söz konusu uzay yolculuğu, NASA'nın özel şirket SpaceX ile uzaya gerçekleştirdiği 2., SpaceX'in toplamda 3. seferi oldu.

NASA, 4 astronotunu taşıyan SpaceX roketini uzaya fırlattı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
SAMET YALÇIN: Geçmiş olsun. bu olay kötü oldu.
AHMET SAY: türkiyenin gönderdikleri dimi bu uzaya gidicektikya hani
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title