Müzik Aşkıyla Pervane Oldular

Müzik Aşkıyla Pervane Oldular

12.03.2013 16:06 | Son Güncelleme: 12.03.2013 16:06
Müzik Aşkıyla Pervane Oldular

Olcayto Ahmet Tuğsuz yeni grubu Pervane ile sahnelere dönüyor.

Türkiye'nin Naciye, Leyla, Hani, Dünya, Total Disguise gibi şarkıları ile tanıdığı ülkemizin önde gelen bestecilerinden Olcayto Ahmet Tuğsuz yeni kurduğu rock grubu PERVANE ile tekrar sahnelere döndü.

GRUP ÜYELERİ YARIŞMADAN SEÇİLDİ

Türkiyede Eurovision şarkı yarışmaları'nda en çok 1.liği kazanan söz yazarı ve besteci olarak tanınan, buzda dans ile şarkı söylemek lazım adlı Televizyon yarışma programlarında jüri üyesi olarak da izlediğimiz Olcayto Ahmet Tuğsuz yeni kurduğu PERVANE Rock Grubu ile sahneleri hareketlendirecek.

PERVANE Gitarist ve Solistliğini yapan Olcayto Ahmet Tuğsuz dışında , Deniz Tuzcuoğlu ,Burak Tozkoparan, Eda Kulakaç, dan oluşuyor.

Müzik piyasasına haraketlilik getirmek adına kaliteli işlere imza atmaya devam edeceklerini belirten Olcayto Ahmet Tuğsuz,

''Pervane gurubunun kuruluşu ilginç, çünkü Eda Kulakaç ve Burak Tozkoparan, benim ve Deniz Tuzcuoğlu'nun Jüri Üyesi olarak görev yaptığı Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'nda yarışmacı olarak dikkatimizi çektiler ve gruba davet ettik .

Eda Kulakaç Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'nda 2012, Burak Tozkoparan ise 2011 yılının en iyi enstrüman ödüllerini kazanan iki yetenekli genç.

Müzikseverler ve bilhassa rock severler Deniz Tuzcuoğlu'nu ise birçok dizi müziğinin bestecisi olması yanında ağırlıklı olarak ünlü Rock Grubu 4X4'ün solisti olarak tanıyor. Deniz Tuzcuoğlu bu projede kendi grubunda ikinci planda bıraktığı gitaristliği ile dikkat çekecek.'dedi

TUĞSUZ ROCK BESTELERİ İLE KARŞINIZDA OLACAK

PERVANE müzik grubunun repertuarı ağırlıklı olarak Olcayto Ahmet Tuğsuz 'un yeni bestelerinden oluşuyor. Tuğsuz, ''Rolling Stones, Beatles, Jimi Hendrix, Steppenwolf ,Shocking Blues gibi 60'lı yılların ünlü rock gruplarının cover parçalarını da seslendireceğiz. PERVANE ile yıllar sonra asıl tutkum olan rock besteleri ile müzik severlerin karşısına çıkacağız.''dedi

Pervane bu ay her cumartesi akşamı saat 22.30'da pop star yapımcısı ve sunucusu Osmantan Erkır'ın Beşiktaş'a yeni kazandırdığı Sahne Beşiktaş'ta konser verecek

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title