Muş'ta Yük Trenine Yapılan Saldırı

Muş'ta Yük Trenine Yapılan Saldırı

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Yük Trenine Yapılan Bombalı Saldırıyla İlgili Olarak Yaptığı Açıklamada, "Herkes Cibilliyetinin Gereğini Yapıyor. Onlar Yıkarlar Biz Yaparız" Dedi.

Muş'ta Yük Trenine Yapılan Saldırı

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, yük trenine yapılan bombalı saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Herkes cibilliyetinin gereğini yapıyor. Onlar yıkarlar biz yaparız" dedi.

Muş'a 14 kilometre mesafedeki Eğirmeç ile Eralan köyleri arasında bugün saat 16.30 sıralarında meydana gelen olayın ardından bölgede incelemelerde bulunan Vali Erdoğan Bektaş, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Vali Bektaş, olay yerinde yaptığı açıklamada, "Yük trenine bir saldırı olmuştur. Çok şükür can kaybımız yoktur. Üç tane hafif yaralımız var. Tek sıkıntımız 2 gün süreyle yol ulaşıma kapalı kalacak. Söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Her şey herkesin gözünün önünde oluyor.

Herkes cibilliyetinin gereğini yapıyor. Onlar yıkarlar biz yaparız. Bir her zaman buradayız" şeklinde konuştu.

Öte yandan bombalama olayının gerçekleştirildiği bölgede demir yolunda yaklaşık bir metre derinliğinde geniş bir çukur oluşurken, devrilen 5 tane vagonda da büyük hasar meydana geldiği bildirildi.

(KT-NÇ-Y)

Kaynak: İHA