Muş'ta İşyeri Açılışı - Haberler
Haberi Paylaş

Muş'ta İşyeri Açılışı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Muş'ta İşyeri Açılışı

Muş'ta, girişimcilik eğitimi alan bir bayan, açtığı lokantada Hatay'a özgü yemeklerin satışına başladı.
Kültür Mahallesi'ndeki lokantanın açılışına Vali Vedat Büyükersoy ve eşi Kadriye Büyükersoy, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme...

Muş'ta, girişimcilik eğitimi alan bir bayan, açtığı lokantada Hatay'a özgü yemeklerin satışına başladı.

Kültür Mahallesi'ndeki lokantanın açılışına Vali Vedat Büyükersoy ve eşi Kadriye Büyükersoy, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürü Kenan Mergen, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz ile davetliler katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Vali Büyükersoy, açılışın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek; "Buraya basit bir lokanta açılışı için gelmedik. Burada hanım kardeşimiz girişimcilik eğitimi aldıktan sonra işyeri açtı. Bu kardeşimizin, diğer hanım kardeşlerimize örnek olmasını diliyorum. Burada da görüldüğü gibi, azmin önünde hiçbir şey durmaz. Hanım kardeşimiz önce girişimcilik kursuna katıldı ve ardından bu işyerini açtı. Eğer istenilen başarıyı yakalayabilirse KOSGEB tarafından desteklenecek" dedi.

İşyeri sahibi Fatma Yıldırım ise, eşinin askeri personel olduğunu ve tek maaşla geçinmekte sıkıntı yaşadıklarını belirterek; "Bizim 3 çocuğumuz var. Bir çocuğum dershaneye gidiyor. Eşimin maaşıyla geçim biraz sıkıntılı olduğu için böyle yola girdim. İlk olarak girişimcilik kursuna katıldım ve sertifikamı aldım. Daha sonra da kendi memleketim olan Hatay'a özel yemekleri yaparak burada satmaya başladım" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Büyükersoy ve Eşi Kadriye Büyükersoy açılış kurdelesini kesti. - MUŞ

Muş'ta İşyeri Açılışı

Muş'ta İşyeri Açılışı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title