Murat Ertaş Haberleri

Murat Ertaş haber, Murat Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Ertaş - 04.06.2021
Dil ve Edebiyat Dergisi, 150. sayısında Kudüs dosyasını okurlarla buluşturuyor
Üzeyir İlbak'ın "Kudüs ve Filistin Gelecek Muştusudur" başlıklı giriş yazısıyla başlayan dosyaya Murat Ertaş "Kudüs Destanı" şiiriyle, yine İlbak' "Kimliği ve Sembolleriyle İnsanlığın Hafızası: Kudüs", Elif Sönmezışık "Mahremden Hareme: Son Yüzyılın İnsanlık Turnusolü Kudüs", Elif Tokkal "Aksa'dan Türkiye'ye" hikayesi, Zeynep Karaca "Raşel Kori (Rachel Corrie) ve Kamil Eşfak Şiiri Üzerine", Şehlanur Çiçek "Selam Sana Ey Kudüs!" ve Hacer Alioğlu Yakuti ise "Gönlümün Şehri Kudüs" şiiriyle katkıda bulunuyor.
Murat Ertaş - 01.05.2021
Dil ve Edebiyat Dergisi, bu ay Necip Fazıl dosyasını okurlarla buluşturuyor
Dosyada ayıca Necip Fazıl Kısakürek'in "Adımız", "Allahsız Dünya" ve "Kendimize Dair" eserlerinin yanı sıra Lütfi Bergen'in "Necip Fazıl ile Nurettin Topçu'nun Fikri Farkları Üzerine" değerlendirmesi, Aykut Nasip Kelebek'in "Necip Fazıl Poetikasında Üçüncü Yol Arayışı", Murat Ertaş'ın "Bir Artist Karakter, Dava Adamı ve Şair Necip Fazıl'da 'Ben'", Sadık Akbayır'ın "Nazım Hikmet'le Necip Fazıl'ın Kesişen Yolları", Naci Elmalı'nın "Erzurum Basınında Necip Fazıl", Halit Yıldırım'ın "Hikaye Dağındaki Göz Kamaştıran Parıltı Necip Fazıl" yazıları yer alıyor.
Murat Ertaş - 19.10.2020
Son dakika! Nevşehir'de devrilen otomobilin sürücüsü öldü
Murat Ertaş (37) yönetimindeki plakası öğrenilemeyen otomobil, Derinkuyu-Suvermez yolunun 3.
Murat Ertaş - 11.09.2020
Kanuni kupası cirit turnuvası
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş Kanuni Sultan Süleyman'ın Erzurum şehir tarihinde çok özel yeri olduğunu söyledi.
Murat Ertaş - 08.07.2020
Dil ve Edebiyat dergisinden "Ayasofya" özel sayısı
Derginin temmuz sayısında Murat Ertaş, Nurettin Durman, İsmail Aykanat, Sıddıka Zeynep Bozkuş, Sabiha Ayaz, Zeynep Gül Akgöz, Halime Erva Kılıç, Esra Karaca, İrem Güneşdoğdu, Elif Merve Kabadayı ve Furkan Güreci'nin de şiirleri yer alıyor.
Murat Ertaş - 20.06.2019
Genelkurmay "çatı" davasında karar (3)
- 11'er kez ağırlaştırılmış müebbete çarptırıldılar Sanıklar Abdulvahap Berke, Abdurrahman Aydoğan, Ali Feyyaz Beydağ, Fatih Sarımehmet, Fatih Yanıkkaya, Fevzi Sönmez, İbrahim Karadağ, Mahmut Tuncer, Muhammet Yılmaz, Murat Aletrik, Murat Korkmaz, Mustafa Kocaaslan, Mustafa Temir, Temel Can Köroğlu, Samet Yıldız, Turgay Perişan, Vahit Güllü, Abdullah Şevki Güngör, Abdurrahim Aksoy, Ahmet Durmaz, Ali Çakır, Anıl Koç, Bünyamin Tuner, Cemal Turğut, Derviş Taş, Emre Karslı, Erdem Eraslan, Erman Can, Fazlı Özşahin, Furkan Akbenli, Furkan Çetiner, Gökhan Çetin, Gökhan Eski, Halit Kazancı, Hamza Er, Hasan Demirci, Hasan Sevimli, İsmail Yolaçıcı, Lütfullah Taşyumruk, Mehmed Emin Tüzel, Murat Ertaş, Mutlu Burak Uyar, Necati Güneş, Oğuzhan Konuk, Oktay Felekoğlu, Osman Aktaş, Özay Yılmaz, Recep Aktürk, Recep Özkan, Sadi Kazancı, Selçuk Topal, Suat Kürşat Gün, Suat Sağlam, Şener Kısak, Talha Atlanel, Uğur Bostan, Ümit Bayık, Vahap Kavaker, Veysel Özmen, Yener Yılmaz, Yusuf Karşil, Serkan Sağ, Ayhan Carık ve Onur Özdemir, "anayasal düzeni ihlal" suçundan birer, 10 kişiyi şehit etmekten 10'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.
Murat Ertaş - 04.02.2019
Erzurum'u Fotoğraflayanlar Şehirder'de
TDED Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş programın açılış konuşmasında 2009'da birkaç arkadaşıyla sosyal paylaşım sayfalarında açtıkları Eski Erzurum Fotoğrafları Grubu daha sonra Fotoğraflarla Erzurum grubunun şehrin hafızasını canlandırdığını, şehrin tanıtımını yaptığını, şehrin her tarafındaki kültür ve tabiat varlıklarının fark edilmesini sağladığını ve bu iki grubun bugün Erzurum üzerine yapılan birçok çalışmaya, araştırmaya kıvılcım olduğunu ifade ederek sosyal medya ve fotoğraf paylaşım sayfalarının doğru kullanılmasının faydalarına değindi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Murat Ertaş Haberleri | Murat Ertaş Kimdir - Haberler - Murat Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihi tabyada şiir programı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 07:49:31. #1.16#

title