Muradiye Kaymakamı, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti

Muradiye Kaymakamı, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti

Van'ın Muradiye İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Ünseli Beldesinde Bulunan Anadolu Öğretmen Lisesi ile Gazi İlköğretim Okulu'nun Öğretmen ve Öğrencilerinin Fidan Dikme Çalışmalarına Katıldı.

Muradiye Kaymakamı, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti

Van'ın Muradiye İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Ünseli beldesinde bulunan Anadolu Öğretmen Lisesi ile Gazi İlköğretim Okulu'nun öğretmen ve öğrencilerinin fidan dikme çalışmalarına katıldı.

Anadolu Öğretmen Lisesi öğrenci, öğretmen ve okul idaresi imkanlarıyla alınan 650 çam, akçaağaç, dığbudak ve akasya fidanları ile Gazi İlköğretim Okulu tarafından alınan 100 adet çam ağacı okul bahçelerine dikildi.

Fidan dikim çalışmalarına katılan Muradiye Kaymakamı Ömer Sağlam, yeşil bir dünyanın önemine değindi. Öğrencilerin, diktikleri fidanlara sahip çıkması gerektiğini söyleyen Kaymakam Sağlam, "Kendinize nasıl bir gelecek sağlamak için çabalıyorsanız, fidanlarınıza da aynı şekilde bakmalısınız. Yetiştireceğiniz fidanların gölgesinde oturanlar sizlere dua etsinler. Peygamberimiz'in 'Öleceğinizi bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin' Hadis-i Şerif'i, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir" dedi.

Okul bahçelerinde yapılan fidan dikimine Ünseli Belde Belediye Başkanı Mustafa İnci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu ile okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

(SS-MET-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA