Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Van'ın Muradiye İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kursiyerleri, 1 Yıl Boyunca Yaptıkları El Emeği Göz Nuru Çalışmaları Sergiledi.

Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Van'ın Muradiye İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri, 1 yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru çalışmaları sergiledi.

Muradiye Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen serginin açılışına İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam, Belediye Başkanı Nafiz Ağaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu ve çok sayıda kursiyer katıldı. Kursiyerlere belgelerinin verilmesiyle başlayan törenlerde mahalli sanatçılar mini konserler verdi. Davetlilere mahalli yemek olan 'Ayran Aşı'nın da ikram edildiği törende bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin Aslan, amaçlarının klasik faaliyetlerin dışına çıkarak, farklı olanı bulmak olduğunu

kaydetti. Bu yıl açtıkları 84 kursa 2 bin 519 kişinin katıldığını kaydeden Aslan, bunun yanısıra okuma-yazma kursları da açtıklarını kaydetti.

İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam ise, hedefleri arasında köylerde aynı kursları açmak da olduğunu kaydetti. Kursların sayısını ve çeşitlerini artıracaklarını anlatan Sağlam, "Hem kızlarımıza el becerisini kazandırmak, hem ufakta olsa ailelerine kazanç sağlamak için bundan sonra bu çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

(SS-ŞA-OK-Y)