Muğla Heyeti Çankaya Köşkünde Kabul Edildi

Muğla Heyeti Çankaya Köşkünde Kabul Edildi

Muğla Heyeti Çankaya Köşkünde Kabul Edildi
Bültenler - Haberler | Güncel

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Muğla Valisi Fatih Şahin ile Muğla Milletvekilleriyle, İlin İleri Gelenlerini Çankaya Köşkü'nde Kabul Etti.

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Muğla Valisi Fatih Şahin ile, Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özden, Dr. Mehmet Nil Hıdır, Prof. Dr. Gürol Ergin, Dr. Ali Arslan, Fevzi Topuz, Prof. Dr. Metin Ergun, Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve diğer ilgililerin de aralarında bulunduğu Muğla İl heyetini kabulünde, İlin sorunları ve İldeki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Kabulde Vali Fatih Şahin, sadece turizmde değil, mermer ticaretinde de Muğla'nın önemli bir merkez olduğuna dikkat çekerek, şehir olarak bu yıl hedefledikleri 3 milyon turist sayısına ulaşıldığını vurguladı.

Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de şehrin imar durumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Gül'e bilgiler vererek, "Türkiye'de nüfusun yüzde 82'si belediye sınırları içinde. Bütçenin artırılması gerekiyor. Merkezi hükümetin kontrolünü de artırmak lazım. Yoksa kentler yaşanabilir yerler olmaktan çıkıyor" diye konuştu.

"MUĞLA ÇOK ŞANSLI BİR ŞEHİR"

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ise Vali, belediye başkanı, rektör, milletvekilleri, sanayi ve ticaret odası gibi kuruluşların arasında uyum olduğu takdirde, o ilin de başarılı olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanımız Gül, "Gördüğüm kadarıyla Muğla bu konuda çok şanslı. Bundan memnun oldum. Bazı şehirler hızlı göç ve şehirleşme ile oldukça bozuldu. Ama Muğla diğer şehirler gibi çok bozulmadı" dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title