Muğla Heyecanını Kaval Çalıp, Türkü Söyleyerek Yendi - Haberler
Haberi Paylaş

Muğla Heyecanını Kaval Çalıp, Türkü Söyleyerek Yendi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Muğla Heyecanını kaval çalıp, türkü söyleyerek yendiHeyecanını kaval çalıp, türkü söyleyerek yendiMUĞLA'nın Seydikemer ilçesinde, görme engelli Türkçe öğretmeni Selami Çiftçi (32), bungee jumping heyecanı yaşadı.

Muğla Heyecanını kaval çalıp, türkü söyleyerek yendiHeyecanını kaval çalıp, türkü söyleyerek yendi

MUĞLA'nın Seydikemer ilçesinde, görme engelli Türkçe öğretmeni Selami Çiftçi (32), bungee jumping heyecanı yaşadı. Çiftçi, atlayış öncesi kaval çalarak heyecanını yatıştırmaya çalışırken, atlayış esnasında da türkü söylemesi de ilginç görüntüler oluşturdu.

Seydikemer ilçesinde dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu'ndaki Karaçay Deresi'nin yanındaki alanda yapılan bungee jumping aktivitesine katılan doğuştan görme engelli Selami Çiftçi, atlayış için 50 metre yükseklikteki platforma çıktı. Antalya'nın Elmalı Ali Mumcu Ortaokulu'nda Türkçe öğretmenliği yapan Selami Çiftçi, 50 metre yükseklikte atlama yapmadan önce heyecanını yatıştırmak için bir süre kaval çaldı. Daha sonra atlayış yapan Selami Çiftçi havada 'Bahçelerde Enginar' türküsünü söyledi. Bu anları ise aksiyon kamerası ile kaydetti. Bungee jumping yaparken çok heyecanlandığını belirten Çiftçi, Bu gibi etkinliklerde kaval çalışıyorum. Bu videolarımı da sosyal medya hesaplarımdan yayınlıyorum. Öğretmenlik ve müzisyenliği bir arada yapıyorum. Müzisyen olarak bir yerlere gelmek istiyorum. Hayalim bir albüm yapmak ve konserler düzenlemek. Toplumda engellilere karşı Yapamaz, edemez gibi bir önyargı var. Mesleğimin öğretmenlik olduğunu söylediğinde inanmayan insanlarla karşılaşıyorum diye konuştu. 1 yıl önce de Babadağ'dan yamaç paraşütüyle uçuş yaptığını ve havada kaval çaldığını, daha önce de parasailing ve rafting yaptığını söyleyen Selami Çiftçi, böyle adrenalin dolu etkinlikleri yapmaya devam edeceğini belirtti.

Muğla Heyecanını Kaval Çalıp, Türkü Söyleyerek Yendi

Muğla Heyecanını Kaval Çalıp, Türkü Söyleyerek Yendi

Muğla Heyecanını Kaval Çalıp, Türkü Söyleyerek Yendi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title