Mozilla, Firefox İçin Tasarladığı Yeni Logolarını Paylaştı (Seç, Beğen, Al) - Haberler
Haberi Paylaş

  Mozilla, Firefox İçin Tasarladığı Yeni Logolarını Paylaştı (Seç, Beğen, Al)

  Mozilla, Firefox İçin Tasarladığı Yeni Logolarını Paylaştı (Seç, Beğen, Al)
  WebTekno - Haberler | Teknoloji

  Mozilla, Firefox'un logosunda bir değişikliğe gitti. Uzun süredir benzer tasarımlarla yoluna devam eden Firefox, yeni tasarımlarını kullanıcılarıyla paylaştı.

  2003 yılından beri Mozilla'nın hizmetlerine yüz olan logo, 16 yılın ardından görevini tamamlayarak yeni bir logoya görevi devretti. Bugün yayınlanan bir blog paylaşımında şirket, son 18 aydır üzerine çalıştığı yeni logosunu duyurdu.

  Geçtiğimiz sene yayınlanan bir blog paylaşımından logonun değişeceğini sezmiştik. Şirket konu hakkında "Alev kuyruklu hızlı bir tilki tüm ürünlerimiz için yeterli tasarım aracını vadetmiyor. Logoyu tekrardan renklendirmek ya da tilkiyi ortadan kaldırmak bizi bir yere kadar götürebildi. Şimdi baştan bir tasarım yapmamız gerekiyor" açıklamasında bulunmuştu.

  Değişen tasarımda ünlü turuncu tilki, mavi bir küre etrafına sarılarak renk olarak da değişikliğe uğradı. Yine benzer bir renk skalasını görsek de daha minimalist bir tasarım tercih edildiğini söyleyebiliriz.

  Diğer logolar için renk geçişli basit bir çizimi tercih eden Mozilla logoları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  WebTekno - Son Dakika Haberleri

  Minimalist, Teknoloji, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title