Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti
Advertisement

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti

Haberler.com - Haberler | Güncel

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bir bildiri yayınlayan isimler arasında yer alan Emekli Amiral Türker Ertürk, ayağına elektronik kelepçe takılmasıyla ilgili "31 yıl bu vatana hizmet vermenin karşılığı elektronik kelepçe. Bu benim için utanç vesilesi değil bu benim için gerçekten madalya" ifadelerini kullandı.

Montrö bildirisi kapsamında gözaltına alınan ve sonrasında serbest bırakılan isimlerden biri olan Emekli Amiral Türker Ertürk, ayağına elektronik kelepçe takılmasına isyan etti.

"BUNU DA TÜRK HALKI GÖRSÜN"

"Sol ayağımda elektronik kelepçe var" diyen Ertürk, "31 yıl bu vatana hizmet vermenin karşılığı elektronik kelepçe. Esasında böyle bir yargı kararı da yok bu bir idari uygulama. Kaçma şüphemiz var mı? Yok. Muhtemelen bakan tarafından emir verilmiştir, bize elektronik kelepçe takıldı. Bunu da Türk halkı görsün" ifadelerini kullandı.

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti

"BU BENİM İÇİN MADALYA"

Açıklamasının devamında bunun kendisi için bir utanç vesilesi değil madalya olduğunu belirten Ertürk, "Bu benim için utanç vesilesi değil bu benim için gerçekten madalya. 31 yıl sıdkı sadakat ile hizmet etmişim, Harp Okulu komutanlığı yapmışım aynı zamanda bir İstiklal Savaşı gazisinin torunuyum" dedi.

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti
Haber Yorumları (6)
BEKİR YAPİCİ: siyasete karismamalari gerekirdi ama yinede bunlar baska bir yerlere hizmet etmis olsalardi beylik tabancasi ile hayatlarini ortaya koyarak fetocularla catismaz beraber hareket ederlerdi ayrica unutmayalim bunlarin bir coguda hain fetocularin kumpasi ile yargilanmis yillarca haybeye icerde yatmis insanlar, önce biraz düsünelim sonra yorum yapalim derim. isin aslini astarini bilmeden sadece yazilananlara birilerinin aciklamalarina göre yanli yanlis insanlari karalamaya önce Allah razi olmaz.
MURAT ALTINTAŞ: Emir veren bir konumdan emekli olup artık eski şaşaalı durum kalmayınca boşluğa düşdüler. Kendilerini hala işe yarar birileri olarak gösterebilmek adına ses getirecek bir işe kalkışmayı hedeflemiş zavallılar
MURAT ALTINTAŞ: Olay siyasi. Kendini kurnaz sanan bu Amirallerimiz emekli olduktan sonra siyasetle uğraşarak ilerleme sağlayamamış ve bu bildiri ile kendilerini ön plana atabilmeyi hedeflemişlerdir. Kısaca siyasette çuvalladıkları gibi bildiri olayında da çuvallamış zavallı mahluklardır.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title