Mkü Mühendislik Fakültesi Ek Binası Açıldı

Mkü Mühendislik Fakültesi Ek Binası Açıldı

Hatay Valisi Lekesiz: "Çağdaşlaşmak ancak eğitimli bireylerle mümkün olur"

Mkü Mühendislik Fakültesi Ek Binası Açıldı
09.12.2013 17:45 | Son Güncelleme: 09.12.2013 17:45

İskenderun ilçesinde Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mühendislik Fakültesi ek binası açıldı.

Vali Lekesiz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, MKÜ' nün eğitim kalitesinin her geçen gün arttığını söyledi.

Çağdaş bir medeniyeti yakalayabilmenin, muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki bir yolculuğa güçlü bir şekilde gidebilmenin ancak ilim irfan yuvaları olan üniversiteler ile mümkün olacağını ifade eden Lekesiz, üniversitelerin ayrıca bulundukları bölgenin, şehirlerin ve ülkelerin kalkınmasında lokomotif bir görev üstlendiğini belirtti.

Eğitime Hatay'da birçok hayırseverin destek olduğunu dile getiren Lekesiz, "İlimizde üniversitelerimizin gelişmesinde hayırseverlerimizin de büyük bir katkısı vardır. İskenderun'a yapılan üniversite binalarının yapımında emeği geçen tüm işadamlarını kutluyorum. Yapılan bu açılış üniversitemiz ile şehrimizin birlikteliğine en güzel örnektir" dedi.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise ek binanın 8 bin metrekare alan üzerine inşa edildiğini bildirdi.

Ek binanın 4 kattan oluştuğunu ve zeminde 300 kişilik amfi bulunduğunu ifade eden Güder, "Binada 18 derslik ve 7 laboratuvar bulunmaktadır. Üniversitemize yapılan yatırımlar devam edecektir. Bu yatırımların sağlanmasında emeği geçen herkesi kutluyoruz. MKÜ bilim yolunda ilerlemeye devam edecektir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından ek binanın açılışı gerçekleştirildi. Ardından MKÜ İskenderun Mühendislik Fakültesi merkez laboratuvarının temeli atıldı.

Törene İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Ticaret Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Yılmaz ve iş adamları katıldı. - Hatay

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title