Mithat Yenigün Haberleri

Mithat Yenigün haber, Mithat Yenigün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mithat Yenigün - 08.02.2021
TMB Başkanı Yenigün: "Orta Doğu ve Afrika'daki 5,2 trilyon dolarlık pazardan pay alabiliriz"
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, sektörün Orta Doğu ve Afrika'daki 5,2 trilyon dolarlık pazardan büyük pay alabileceğini belirterek, "Bu pazarlar, bizim yurt dışında istihdam ettiğimiz Türk iş gücü sayısını da 3 kat artırarak 100 bine çıkarma hedefimizi...
Mithat Yenigün - 19.01.2021
Müteahhitlerden yurt dışında 100 bin istihdam, yıllık 50 milyar dolarlık iş hedefi
Türk Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin ülkeye sağladığı döviz girdisi kadar istihdama katkısıyla da ekonomiyi önemli ölçüde desteklediğini belirterek "Yapıcı adımlar atılması halinde yurt dışında yaklaşık 35 binlere gerilemiş...
Mithat Yenigün - 19.01.2021
Bakan Pekcan: 2021 müteahhitlik projelerinde hedef 15 milyar doları aşmak
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Covid-19'un etkisini göz önünde bulundurarak 2021'de beklentimiz toplam müteahhitlik proje büyüklüğünün 15 milyar dolar seviyesini aşmasıdır" dedi.  Bakan Pekcan, '2020 Yılı Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Türkiye Müteahhitler Birliği konferans salonunda gerçekleştirilen programa Bakan Pekcan'ın yanı sıra, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı İrfan Aker ile çok sayıda davetli katıldı.
Mithat Yenigün - 15.01.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen toplantıya Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri Nihat Zeybekci, Dr. Cemil Ragıp Ertem, Yiğit Bulut, Gülsüm Azeri, Hakan Yurdakul, Doç. Dr. Hatice Karahan, Korkmaz Karaca, Mehmet Ali Akben, Meltem Taylan Aydın, Prof. Dr. Servet Bayındır, DEİK Başkanı Nail Olpak ile DEİK Başkan Yardımcıları Abdurrahman Kaan, İsmail Gülle, Mithat Yenigün ve DEİK Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Mithat Yenigün - 27.12.2020
Türk müteahhitler Dağlık Karabağ'ın yeniden imarında rol almak istiyor
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, "Dağlık Karabağ'da ortaya çıkacak ihtiyaçlar ile yeniden imar çalışmalarında Türk müteahhitlerin aktif rol üstlenmeleri ve Azerbaycan ekonomisine en iyi şekilde katkıda bulunmaları, önümüzdeki yıl için önceliklerimiz arasında yer alacaktır.
Mithat Yenigün - 06.12.2020
Türk ve Japon müteahhitler Asya ve Afrika'da yeni iş birliklerine hazırlanıyor
Özellikle Asya ve Afrika'da iki ülke müteahhitlik firmalarının iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği konferansın açılışını Türkiye'den Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ve TMB Başkanı Mithat Yenigün, Japonya tarafından Toprak, Altyapı, Ulaşım ve Turizm (MLIT) Bakan Yardımcısı Iwai Shigeki ile Japonya Uluslararası İnşaat Birliği (OCAJI) Başkanı Kenji Hasuwa gerçekleştirdi.
Mithat Yenigün - 26.11.2020
8 STK'dan ortak bildiri: Depreme karşı tekiz
'ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ, KALICI DEPREM GÜNDEMİ VE FARKINDALIK" Toplantıya katılan STK sözcülerinden TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Yaşadığımız acıların asıl nedeni, deprem değil ihmal ve kusurlu yapılardır Geleceğimize ve çocuklarımıza karşı en temel sorumluluğumuz güvenli yapılaşmadır.
Mithat Yenigün - 18.11.2020
5 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümü planlanıyor
"Her müteahhit her projeye uygun değil" Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, Türkiye'nin deprem ülkesi olduğunu ve yapıların proje sürecinden itibaren bunun unutulmaması gerektiğini söyledi.
Mithat Yenigün - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları, Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırısını kınadı.
Mithat Yenigün - 29.08.2020
TMB Başkanı Yenigün'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, "Dünyanın dört bir tarafında üstlendiği projelerle ülkesini temsil eden Türk müteahhitleri olarak, ulusal kurtuluş mücadelemizin mihenk taşlarından 30 Ağustos zaferinin 98'inci yıl dönümünü yeni başarılarla taçlandırmanın gururunu yaşıyoruz.
Mithat Yenigün - 25.08.2020
Son Dakika | Türk müteahhitler küresel pazardan aldıkları payı yükseltmeyi hedefliyor
Son dakika gündem haberi... Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, sektörün Engineering News Record (ENR) dergisinin 2020 yılı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 44 firmayla yer almasının gururunu yaşadıklarını belirterek, "Küresel inşaat pazarından aldığımız yüzde 4,6'lık...
Mithat Yenigün - 13.08.2020
Müteahhitler Libya ile imzalanan mutabakat zaptından umutlu
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Libya Planlama Bakanı Taher Jehaimi arasında imzalanan mutabakat zaptının inşaat sektörü için umut olduğunu belirterek, "Müteahhitlik alanında sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yeniden...
Mithat Yenigün - 23.07.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün ise birçok ülkeyle iş birliği protokolü gerçekleştirdiklerini belirterek, İspanya Müteahhitler Birliği ile iş birliği protokolü yapmayı önerdi.
Mithat Yenigün - 09.07.2020
Türkiye-Letonya İş Forumu gerçekleştirildi
Kamu-özel sektör projelerinde iş birliği mesajı Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün ise Letonya'nın, Türkiye'nin müşavirlik hizmetlerinden faydalanması tavsiyesinde bulundu.
Mithat Yenigün - 15.05.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan TMB'nin yönetim kurulu toplantısında konuştu Açıklaması
Toplantıda TMB Başkanı Mithat Yenigün ve diğer üyeler de hazır bulundu.
Mithat Yenigün - 10.05.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan 'Ulusal Para' ile ticaret vurgusu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan 'Ulusal Para' ile ticaret vurgusu İSTANBUL - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirilen 13. İstişare Kurulu toplantısı, videokonferans yöntemiyle yapıldı. Pekcan, videokonferansta "Merkez bankalarının parasal genişlemeye gittiği bu dönemde, küresel finans dengelerinde görülebilecek değişiklikleri, yaşanabilecek istikrarsızlıkları göz önüne alarak, ulusal para birimleri üzerinden ticarete daha fazla ağırlık vermemiz gerekiyor." dedi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirilen 13. İstişare Kurulu toplantısı, videokonferans yöntemiyle yapıldı. Konferansa Pekcan'ın yanı sıra; TİM Başkanı İsmail Gülle, DEİK Başkanı Nail Olpak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, TMB Başkanı Mithat Yenigün ve YASED Başkanı Ayşem Sargın katıldı.
Mithat Yenigün - 10.05.2020
Bakan Pekcan'dan "yerel para" ile ticaret vurgusu Açıklaması
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, konferansa Pekcan'ın yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye Müteahhitler Birliği Mithat Yenigün ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ayşem Sargın katıldı.
Mithat Yenigün - 03.04.2020
Bakan Pekcan: Bu süreci el birliği ile atlatacağız
'Ticaret Bakanlığı 11'inci İstişare Kurulu', Bakan Ruhsar Pekcan başkanlığında koronavirüs gündemiyle videokonferans ile toplandı. Toplantıya; Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Kaan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ayşem Sargın katıldı.
Mithat Yenigün - 03.04.2020
Bakan Pekcan: Bu süreci el birliği ile atlatacağız
'Ticaret Bakanlığı 11'inci İstişare Kurulu', Bakan Ruhsar Pekcan başkanlığında koronavirüs gündemiyle videokonferans ile toplandı. Toplantıya; Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Kaan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ayşem Sargın katıldı.
Mithat Yenigün - 03.04.2020
11. İstişare Kurulu toplantısı Kovid-19 gündemiyle yapıldı
Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Kaan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ayşem Sargın da katıldı.
Mithat Yenigün - 19.03.2020
TMB/Yenigün: İnşaat sektörü destek kapsamında olmalı
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, "Yurtiçi ve yurtdışında istihdam kapasitesi yüksek inşaat sektörü destek kapsamında olmalı" çağrısı yaptı.
Mithat Yenigün - 18.02.2020
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu toplandı
Toplantıya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mithat Yenigün Haberleri | Mithat Yenigün Kimdir - Haberler - Mithat Yenigün haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mithat Yenigün kimdir, hayatı ve biyografisi. TMB Başkanı Yenigün: Orta Doğu ve Afrika'daki 5,2 trilyon dolarlık pazardan pay alab
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:04:24. #1.14#
title