Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı - Haberler
Haberi Paylaş

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdıİSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi Dünya Çöp Toplama Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla 350 öğrencinin katıldığı çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı

İSTANBUL - Küçükçekmece Belediyesi Dünya Çöp Toplama Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla 350 öğrencinin katıldığı çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü'nde çevre temizliğine karşı farkındalık oluşturmak için Küçükçekmece Gölü etrafında çöp toplama etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında yaşları 8 ile 14 arasında değişen yaklaşık 350 öğrenci öğle saatlerinde başlangıç noktası olan Küçükçekmece Amfi Tiyatro'da toplandı. Öğrenciler burada "Geleceğimizi Pisletmeyin", "Temiz nefes istiyoruz", "Evimizi Temizliyoruz" yazılı pankartları açarak farkındalık oluşturmayı amaçladı. Küçükçekmece Bilgi Evleri ve Spor Okullarından etkinliğe katılım gösteren öğrenciler, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ile birlikte çöp toplamanın heyecanını yaşadı. Öğrenciler toplama noktasından başlayarak Küçükçekmece Gölü etrafındaki çöpleri topladı.

"Çevreyi temiz tutmaya davet ediyorum"

Temiz bir çevre noktasında önce küçüklerde bilincin oluşması gerektiğini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Küçükçekmeceli hemşerilerimi çevreyi temiz tutmaya davet ediyorum. Herkese temiz bir çevre diliyorum. Çocuklarımızın çok daha temiz bir çevrede yaşamalarını istiyoruz. Etkinliği önce çocuklarımızla yapıyoruz ki onlarda böyle bir bilinç oluşsun. Biz öyle bir iş yapıyoruz ki kirletiyoruz sonra para verip temizlemeye çalışıyoruz. Dolayısıyla bunu ortadan kaldırmak daha temiz bir çevrede yaşamımızı sağlayabilmek için belediye olarak kendi evimizi temiz tutma çağrısı yapıyoruz" dedi.

"Doğamız kirleniyor"

Etkinliğe katılan çocuklardan Zeynep Kandemir, arkadaşları ile birlikte etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek "Burada çöp toplayacağız arkadaşlarım ve kuzenlerim ile birlikte. Bence insanlar yere çöp atmasınlar. Hayvanlar ölüyor. Doğamız kirleniyor" şeklinde konuştu.

"Aslında kendi sağlığımıza zarar veriyoruz. Lütfen çöplerinizi atmayın"

Etkinlik alanındaki Melisa Kurt ise, çöp toplamanın kendisini çok iyi hissettirdiğini söyleyerek "Çevreyi biraz toparlamak iyi geliyor. Doğa bize iyi bir şeyler vermeye çalıştıkça biz onu daha çok kirletiyoruz. Aslında kendi sağlığımıza zarar veriyoruz. Lütfen çöplerinizi atmayın, olan bize oluyor. Çünkü gelecek biziz ve toplamak zorunda kalan da biz oluyoruz" dedi.

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı

Minik eller Küçükçekmece'yi çöplerden arındırdı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500