Milli Eğitim Bakanlığı'na da Bilim Kurulu geliyor! Artık tüm kararlar oradan çıkacak - Haberler
Haberi Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı'na da Bilim Kurulu geliyor! Artık tüm kararlar oradan çıkacak

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Güncel

Türkiye'de koronavirüsle mücadele son sürat devam ederken okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı'ndakine benzer bir Bilim Kurulu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da kurulması gündemde. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, ayrıca illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de toplam nüfus içinde iki doz aşısını yaptıranların oranı ise hâlen yüzde 50'nin altında. Toplam nüfusun yaklaşık yüzde 20'si aşı hakkına rağmen henüz aşısını yaptırmadı. Aşı hakkı tanımlanan 12 yaş üstü nüfusta iki doz aşılama oranı yüzde 60'a ulaşırken, uzmanlara göre toplam nüfustaki aşılama oranı 80'e ulaşmadığı sürece, salgının kontrolünden söz etmek mümkün değil.

MİLLİ EĞİTİM'E DE BİLİM KURULU GELİYOR

Türkiye gazetesinin haberine göre okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı'ndakine benzer bir Bilim Kurulu'nun, Millî Eğitim Bakanlığı'nda da kurulması tartışılıyor. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, ayrıca illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

"ÖĞRETMEN TAKVİYESİ YAPILACAK"

Uzmanlar, "Her il yönetimi kendi okulunu tek tek gezecek. Sınıfların kalabalık oranı belirlendikten sonra gerekirse çifte eğitim-tedrisata geçilecek yerler belirlenecek, öğrenci sayısı azaltılacak. Başka okullardan öğretmen takviyesi yapılacak. Hatta hafta sonu eğitimine kaydırılacak" görüşünü dile getiriyor.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Doğukan :Havada kalacak sözler dediklerine kendileri inanıyor mu acaba boş sınıf varmış gibi, millet 55 kişilik sınıfta okuyor istedikleri kadar aşı olunsun küçük çocuklar dikkat edemiyor kendi başına, salgın umarım artmaz Cevap Yaz 1 8 Yayından Kaldır
ferfer :50 metrekare lüks odalarında filtre kahve içip oturuyolar kafasını odadan dışarı bile çıkarmıyolar ne bilim adamı ne bilim insanı hepsi kitap üstünde doktor Cevap Yaz 1 10 Yayından Kaldır
ferfer :bilim kurulumuz var zaten bu ne okumuş ülkeymiş arkadaş ortalık bilim adamından geçilmiyo vay be iyide biz niye hiçbişeye çare bulamıyoz bu kadar çok bilim insanımız varda Cevap Yaz 0 7 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title