Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor

Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hatay'da CHP'den milletvekili seçilen Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal ve Birol Ertem, mazbatalarını aldı.

Hatay'da CHP'den milletvekili seçilen Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal ve Birol Ertem, mazbatalarını aldı.

Hatay Adliyesi'nde basına kapalı düzenlenen törenle mazbatalarını alan milletvekilleri, adliye çıkışı tebrikleri kabul etti.

Milletvekili Mevlüt Dudu, gazetecilere, Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini ve 7 Haziran'da demokrasinin kazandığını belirtti.

Seçim sonucuna göre hiçbir partinin tek başına iktidar olamayacağını ifade eden Dudu, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konudaki görüşlerimizi dün parti meclisinde ifade ettik. Sayın genel başkanımız, ilkelerimizi açıkladı. Biz, kişi, kurum ve parti düzeyinde değil, ilkeler doğrultusunda bir birliktelikten yanayız. Cumhuriyet Halk Partisi, ilkelerimiz doğrultusunda hareket edecek her türlü koalisyonda olacaktır" dedi.

Milletvekili Serkan Topal da yaşanılacak bir Türkiye'yi yaratmak adına mazbatalarını aldıklarını belirterek, seçimin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Topal, her türlü platforma adaleti tesis etmek adına özellikle yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları gidermek için mücadele edeceklerini kaydetti.

Gazetecilerin, yeni hükümetin nasıl şekilleneceği sorusunu yanıtlayan Milletvekili Hilmi Yarayıcı da, dün parti meclisinde konunun görüşüldüğünü ve hassasiyetler üzerine kurulu bir sürece girildiğini söyledi.

Yarayıcı, memleket, barış, özgürlük, adalet, insan hak ve hürriyetlerine ilişkin hangi parti olursa olsun, ortak paydada buluşmak istediklerini vurguladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title