Midyat'taki Trafik Kazası

Midyat'taki Trafik Kazası

Mardin'in Midyat ilçesinde iki kamyonetin çarpıştığı kazada ölen 4 kadının cenazesi defnedildi.

Midyat'taki Trafik Kazası

Mardin'in Midyat ilçesinde iki kamyonetin çarpıştığı kazada ölen 4 kadının cenazesi defnedildi.

Kayalıpınar Mahallesi yakınlarında 2 kamyonetin çapışması sonucu meydana gelen kazada ölen Sultan Aktekin, Gazale Aktekin, Adile Acar ve Hatice Acar'ın cenazesi Midyat Devlet Hastanesindeki otopsinin ardından Kayalar Mahallesi'ndeki Şeyh Celal Camisine getirildi.

İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından cenazeler Kayalıpınar Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Anne Adile Acar (60) ile 14 yaşındaki kızı Hatice Acar yan yana defnedildi, gözyaşlarına hakim olamayan yakınları Kürtçe ağıt yaktı.

Pazar için ilçeye gidiyorlardı

Kadınların mahallede topladıkları asma yapraklarını ilçe pazarında satmak ve bayram alışverişi yapmak üzere Midyat'a gittiği belirtildi.

Öte yandan, kazada hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Sultane Aktekin'in (50) eşi Şükrü Aktekin'in PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının infilak etmesi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yaşamını yitiren Gazele Aktekin ise bir süre önce eşi tarafından terk edildiği için 5 çocuğuyla yaşadığı bildirildi.

"Acımız çok büyük"

Kayalıpınar Muhtarı Hüseyin Ağırman AA muhabirine, hayatını kaybedenlerin ilçeye, pazarada asma yaprağı satmak ve bayram ihtiyacını karşılamak için gittiklerini söyledi.

Münire Ağırman ise kazada halasını ve yeğenini kaybettiğini belirterek, "Acımız çok büyük. Halam çok iyi bir insandı. Eşi yıllar önce PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen mayında şehit olmuştu. Alışveriş yapmak için gittiler ama geri dönemediler. Çok üzgünüz." dedi.

Yusuf Akpınar'ın kullandığı 47 LH 586 plakalı kamyonet, Kayalıpınar Mahallesi yakınlarında önünde seyreden Mehmet Akan idaresindeki 35 HB 3927 plakalı kamyonete arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada Sultan Aktekin, Gazale Aktekin, Adile Acar ve Hatice Acar hayatını kaybetmiş, 13 kişi yaralanmıştı.