MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

MHP Zonguldak Milletvekili adayları Yavuz Erkmen ve Meral Demirbaş, Alaplı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

MHP Zonguldak Milletvekili adayları Yavuz Erkmen ve Meral Demirbaş, Alaplı'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

MHP Zonguldak Milletvekili adayları Yavuz Erkmen ve Meral Demirbaş, MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Talat MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, MHP Gülüç Belde Başkanı Atilla Tarık Semiz, yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

Erkmen ve beraberindekiler ilk olarak Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak'ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Burada bir konuşma yapan MHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Yavuz Erkmen, Zonguldak'ın ekonomisinin günden güne küçüldüğünü ve yeniden ekonomik anlamda hareket geçirilmesi noktasında birlikte hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bölgenin ekonomik kalkınması ve hizmet noktasında bazı gerçeklerin görülüp ona göre siyasi tercihlerde bulunulması gerektiğine dikkat çeken Erkmen, "Ben daha önce buraya Valilik döneminde birçok kez geldim. Şimdi ise milletvekili adayı olarak ilk defa ziyaret gerçekleştiriyoruz. Hepsi bizim birlikte çalıştığımız saydığımız ve sevdiğimiz arkadaşlarımız dostlarımız. Ben sizlerin aracılığı ile buradan bütün Alaplı'daki sanayici, ticaret sahibi tüm arkadaşlarımıza en içten sevgilerimi sunuyorum. Tabi üretim olmadan, sanayi ve ticaret olmadan herhangi bir yerde istihdam ve ekonomik kalkınma olmaz. Dolayısıyla bu ekonomik çarkın içerisinde sanayici ve ticaret sahibi arkadaşlarımızın büyük payı var. Bölgemizin hakikaten bir morale ve kalkınmaya ihtiyacı var. Bu işe girdikten sonra dolaştığımız yerlerde karşılaştığımız tablo biraz bizi üzüyor. Zonguldak ekonomisinin gün geçtikçe küçüldüğünü görüyoruz. Baktığımız zaman hakikaten çok sıkıntılı tablolarla karşılaşıyoruz. Devrek ve Saltukova da siftah yapmadan dükkanını kapatan esnaf arkadaşlarımızın olduğunu gördük. O nedenle biz herkesin işi olsun aşı olsun herkes mutlu olsun istiyoruz. Bu anlamda hepimize görevler düşüyor. Şunu açıkça şunu söylemek istiyorum. Siyasi görüşleri ne olursa olsun bütün arkadaşlarımıza saygımız var. Ama amaç bölgeye hizmetse, amaç bölgenin kalkınması ise bazı gerçekleri de görüp ona göre siyasi tercihlerde bulunmanın çok daha gerçekçi olduğuna inanıyorum. Neden derseniz, hepsi bizim arkadaşımız, şahıs olarak hiçbirine bir şey söylememiz mümkün değil, ama şöyle bir takım tespitleri de gözden kaçırmamamız gerekiyor. Bakın bugün ekonomi bugün bu hale geldiyse bunun tekrar harekete geçmesi için yeniden bölgenin canlanması için bilgi anlamında, tecrübe anlamında bu işleri sırtlayabilecek kişilere ihtiyaç vardır diye düşünüyoruz. Sizlerde biliyorsunuz geçmiş dönemde tersaneler bölgesini yaptık. O zaman 7 bine yakın kişi çalışıyordu. Bugün bakıyoruz şu anda o bölgede 200 kişi çalışıyor. TTK neredeyse kapanma noktasına geliyor. Özel maden ocakları birbir kapanıyor. Zonguldak şu anda en çok göç veren illerin başına geldi. Köylerdeki nüfus azaldı. Bunu için bizler hep birlikte olmamız lazım. Tekrar Zonguldak'ı yeniden harekete geçirmemiz lazım" dedi.

MHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Yavuz Erkmen, 5. Sıra Milletvekili Adayı Meral Demirbaş ve beraberindekiler daha sonra Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Alaplı Gaziler Derneği, ADD Alaplı Şubesi, Türk Anneler Derneği Alaplı Şubesi, Alaplı Özel Halk Otobüsleri Kooperatif ve sanayi sitesi esnafını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. - ZONGULDAK

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

MHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Alaplı Çıkarması

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title