MHP'li başkandan Türkeş Vakfı'na baskın! Tehditler havada uçuştu: Ülkücülerin nefesi arkanızda - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'li başkandan Türkeş Vakfı'na baskın! Tehditler havada uçuştu: Ülkücülerin nefesi arkanızda

Haberler.com - Haberler | Güncel

Alparslan Türkeş'i anma töreninde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişilerle etkinliğe katılanlar arasında arbede çıkmasının ardından yaşanan gerginlik sürüyor. Ülkü Ocakları'nın paylaştığı görüntülerde, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, beraberindekilerle Türkeş Vakfı'na giderek orada bulunan üyelere, "Başbuğ'umuzun ismini CHP'ye, Mansur'a peşkeş çekmeye kalkarsanız hesabını sorarız. Ülkücülerin nefesi arkanızda. Sizi uyardım bir daha da uyarmayacağım" diyerek tehdit ettiği görüldü.

104. doğum yıldönümü münasebetiyle Ankara'da düzenlenen Alparslan Türkeş'i anma etkinliğine saldırı düzenlenmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ı uyararak, "Ciddi olaylar yaşandı geçen günlerde. MHP olarak bunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğim ön bilgilerde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in elinin altında geliştiği hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin ardından bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir." ifadelerini kullanmıştı.

VAKFA BASKIN

Bugün Ülkü Ocakları tarafından paylaşılan görüntülerde MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'un beraberindekilerle Alparslan Türkeş Vakfı'nı bastığı görüldü.

"SİZİ BİR DAHA UYARMAYACAĞIM"

Alparslan Türkeş Vakfı önünde çekilen görüntülerde Turgay Baştuğ'un ''Rahmetli Başbuğ'umuzun ismini CHP'ye, Mansur'a peşkeş çekmeye kalkarsanız bunun hesabını soracağız. Sizi buraya uyarmaya geldim. Ya adam gibi vakıfla ilgili çalışmaları yürütürsünüz ya da nefesimiz ensenizde. Sizi bundan sonra uyarmayacağım. Büyükşehir sizi kullanarak camiamız üzerinde oyun oynamaya çalışıyor. Yaptırmayacağız. CHP'nin belediyesinin arabası ne geziyor burada. Ülkücülerin nefesi arkanızda. Sizi uyardım bir daha da uyarmayacağım'' ifadelerini kullandığı görüldü.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (7)
Yusuf Yaman:Hayırdır adam ölümle tehdit etmiş? Bir siyasi lider belediye başkanı da olsa anma törenine katılamaz mı? Birde bu yorumlara olumsuz beğeni olayı nedir? Durun ben söyleyeyim lise mezunu yalaka tayfası... Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:Gerçek ülkücüler ve türkeşçiler esas sizleri unutmayacak ülkeyi peşkeş çektiniz Cevap Yaz 10 20 Yayından Kaldır
ERKAN :sen kimsin de uyarıyorsun Cevap Yaz 10 18 Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title