MHP Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan Adayı Şahin Çolak Kimdir?

MHP Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan Adayı Şahin Çolak Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Şahin Çolak'ı seçti. Şahin Çolak kimdir?

MHP Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan Adayı Şahin Çolak Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP, Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan adayı Şahin Çolak oldu. Peki, Şahin Çolak kimdir?

ŞAHİN ÇOLAK KİMDİR?

Şahin Çolak, 1959 yılında Ağlı'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Ağlı'da, liseyi de Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi'nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kastamonu Enstitüsünden 1978 yılında mezun oldu.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAPTI

Çolak, 1980 yılında Devrekani Akmescit Köyünde;Ağlı Geççiğez İlkokulu'nda, Ağlı Merkez İlkokulunda öğretmen olarak çalıştı.1991 yılında Ağlı YİBO da Müdür yardımcılığı, 1992-2002 arasında Ağlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, 2002-2010 yılları arasında Ağlı İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptı. 2011 yılında Şenpazar İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak emekli oldu. Şahin Çolak, evli ve iki çocuk babasıdır.

BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİ

2014 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkanı seçildi. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP'den Kastamonu Ağlı İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.