Mfö, Yeni Albümün İlk İmza Gününde Müzikseverlere Bir Araya Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Mfö, Yeni Albümün İlk İmza Gününde Müzikseverlere Bir Araya Geldi

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Mfö, Yeni Albümün İlk İmza Gününde Müzikseverlere Bir Araya Geldi

TÜRK pop ve rock müziğinin efsane grubu Mazhar- Fuat- Özkan (MFÖ) DMC etiketiyle çıkan yeni albüm 'Kendi Kendine'nin imza günü D&R Kanyon'da yapıldı.

TÜRK pop ve rock müziğinin efsane grubu Mazhar- Fuat- Özkan (MFÖ) DMC etiketiyle çıkan yeni albüm 'Kendi Kendine'nin imza günü D&R Kanyon'da yapıldı. Müzikseverlerin bir saat öncesinden kuyruk oluşturduğu etkinlikte MFÖ; hayranlarının hem albümlerini imzaladı hem de fotoğraf çektirdi.

Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan oluşan efsane ekip, yeni albümlerini 4 ayda hazırladı. 12 şarkıdan oluşan 'Kendi Kendine'nin kaydı akustik formda Fuat Güner'in evindeki stüdyoda gerçekleştirildi.

"ALBÜMÜN ADI KENDİ KENDİNE TAM BİZLİK OLDU"

İmza töreni öncesi albüm ile ilgili duygularını paylaşan Fuat Güner, "Bizde özlemiştik, dolayısıyla kendi özlemimizi giderdik. Çok da mutluyuz güzel bir albüm yaptık. İçimize sinen, güzel bir çalışma oldu. Umarım dinleyenlerde aynı duyguyu bizlerle paylaşacak. Elektronik hiç yok. Hiçbir şey yok, direk akustik gitar,bas, piyano ve seslerimiz. Bir akşam Mazhar telefon etti. 'Fuatcım bir isim düşündüm, kendi kendine' dedi. Dedim ki gol harika bir isim çünkü bizim halimizi anlatan bu kadar güzel bir isim olabilir. Biz en son albümü 2011'de yaptık. ve MFÖ albümü gazetelerde çıkan '11 yıl sonra albüm' haberi yanlış" dedi.

"EN ÇOK BEĞENİLEN ŞARKIYA KLİP ÇEKECEĞİZ"

Yeni albümleri için olgunluk çağımızın albümü sayılır diyen Mazhar Alanson, "Şarkılarımızı çok birbirinden ayırmıyorlar. Bütün albümü dinlediklerini söylüyorlar bu da bizi mutlu ediyor. Elektronik bilakis çok az kullanıldı. O kadar kendi kendimize yaptık ki Fuat'ın evinde, miksersiz. 10 tane benim söz var, 1 Aşık Veysel'in, 1 tane de Hasan Hüseyin'den var. Klipi şöyle yapacağız. Henüz Spotify'a verilmedi, çünkü satışlarımız çok iyi gidiyor. Sportify'a verildikten sonra insanlar hangi şarkıyı beğenirlerse belli edecekler ona göre klip çekeceğiz. Öyle bir albüm yaptık ki insanlar önce bir parçayı sevecek, sonra ikinciyi, üçüncüyü gibi bir his var. Bizim şarkılarımız biraz ileride anlaşılır, belki bu da öyle olur" diye konuştu.

"AKUSTİK ALBÜM MFÖ TARİHİNDE MİLATTIR"

Akustik biz albüm yaptıklarını dile getiren Özkan Uğur, "Bütün şarkıları kendimiz çalıp söyledik. Hiçbir elektronik enstrüman kullanmadık bu sefer. Bu MFÖ tarihinde milattır. Aşk şarkılarımızın herkesin ruh haline iyi geleceğine eminiz. Evde kayıt yaptık. MFÖ kendi kendine oldu. 10 tane yeni şarkı var. Mazhar getirdi, bize sözleri 4 ay önce, bizde oturup Fuar ile beraber 4 ay içinde hepsini yeniden besteledik" dedi.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Fuat Güner, Mfö, Politika, Güncel, Haber

title