Yasak aşkından dünyaya getirdiği çocuğunu canlı canlı toprağa gömen kadın ve annesi serbest bırakıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Yasak aşkından dünyaya getirdiği çocuğunu canlı canlı toprağa gömen kadın ve annesi serbest bırakıldı

Demirören Haber Ajansı / Mahir Alan - Haberler | Güncel

Adıyaman'da şehit kabrini ziyaret eden lise öğrenciler, vücudunun bir kısmı toprağa gömülü yeni doğan bebek bulmuştu. Bebeği bıraktığı belirlenen annesi ve anneannesi, gözaltına alınmıştı. Şuçunu itiraf eden kadın, "Eşim cezaevinde ve yasak ilişkiden kız bebek dünyaya getirdim. Bebekten kurtulmak için annemle birlikte bu planı yaptık" dediği öğrenilmişti. Sorgunun ardından anne ile anneanne sevk edildikleri adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bebek ise devlet korumasına alındı.

Adıyaman'ın Bahçecik Mahallesi'ndeki mezarlıkta 24 Eylül tarihinde yaşana olayda, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri, şehitlik ziyareti sırasında bir bebeğin ağladığını duyunca çevrede arama yaptı.

Öğrenciler, bir süre sonra vücudunun bir bölümü toprağa gömülü yeni doğan bebek buldu ve durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine polisle birlikte mezarlığa gelen sağlık ekibi, bebeği ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Yasak aşkından dünyaya getirdiği çocuğunu canlı canlı mezarlığa gömen kadın ve annesi serbest bırakıldı

Tedavisine başlanan ve Fatma ismi verilen bebeğin sağlık durumu iyi olduğu belirtilirken, polis ekipleri araştırma sonucu bebeğin ismi açıklanmayan annesi ve anneannesini gözaltına aldı.

Emniyetteki sorgusunda bebeği mezarlığa bıraktıklarını itiraf eden annenin "Eşim cezaevine girdikten sonra yasak ilişki yaşadım. Bu ilişkiden hamile kaldım ve kız bebek dünyaya getirdim. Doğumun ardından eve gelince annem ile birlikte bu durumu kimseye açıklayamayacağımız için bebeği bir yere bırakma kararı aldık. Daha sonra birçok kişinin ziyaret edeceği mezarlığa gittik ve burada bir mezarın yanına bıraktık" dediği belirtildi.

Sorgunun ardından anne ile anneanne sevk edildikleri adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan hafta içinde taburcu edileceği belirtilen bebek devlet korumasına alınacak.

Yasak aşkından dünyaya getirdiği çocuğunu canlı canlı toprağa gömen kadın ve annesi serbest bırakıldı
Demirören Haber Ajansı / Mahir Alan - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
mehmet Yılmaz:cinayete dahi serbest bırakılma varsa vah ülkemin haline
500
title