Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 16 kente kuvvetli yağış geliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 16 kente kuvvetli yağış geliyor

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Güncel

Meteoroloji, cumartesi günü için İstanbul, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır'da kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yurdun çok sayıda bölgesine yönelik kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Başta İstanbul olmak üzere Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır'da cumartesi günü kuvvetli yağış bekleniyor. Kurum, 16 ilde yaşayan vatandaşları su baskınına karşı da uyardı.

Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 16 kente kuvvetli yağış geliyor

Doğu Karadeniz'de bugün beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren Rize'nin doğusu ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yerel kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli yağışların gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Bugün Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale, Karaman ve Kayseri illerinin batı kesimlerinde ve Ankara ilinin güney kesimlerinde de yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 16 kente kuvvetli yağış geliyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (6)
İbrahim İşbilir:Paylaşım yapan insanda onlar kadar suçludur
İbrahim İşbilir:Her insan kendinden sorumludur
Ahmet Kutlu:Publick yapmışlar
500
title