Mert Alaş Kimdir? Mert Alaş'ın Mesleği Ne?

Mert Alaş Kimdir? Mert Alaş'ın Mesleği Ne?

Mert Alaş kimdir? Mert Alaş'ın mesleği ne? Mert Alaş'ın yanlış paylaşımı takipçilerinin tepkisine neden oldu. Mert Alaş'ın biyografisi.

Mert Alaş Kimdir? Mert Alaş'ın Mesleği Ne?

Mert Alaş, 21 Şubat 1971 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Babası Hava Kuvvetlerinde pilot, annesi ise mankendir. 1993 yılında dil eğitimi için İngiltere Londra'ya gitmiştir. Bu sırada 1994 yılında İngiltere'de moda tasarımcısı Alexander McQueen ve ortağı Marcus Piggott ile tanıştı. Mert Alaş, Marcus Piggott ile tanıştıktan sonra birlikte çalışmaya başladılar. İlk çekimlerini Dazed&Confused'a yapan ikili bugün dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından Art Partner tarafından temsil ediliyor. Madonna'dan Lady Gaga'ya, Kate Moss'tan Daria Werbowy'a çalışmadıkları ünlü, imza atmadıkları prestijli dergi ve kampanya yok. Vogue Türkiye'nin de birinci yıldönümünde Gisele Bündchen, ikinci yıldönümünde ise Angelina Jolie ile kapak çekimi gerçekleştirdiler.

Dünyaca ünlü sanatçılarla çalışmışlardır. Bu sanatçıların arasında Justin Bieber, Lady Gaga, Shakira, Jennifer Lopez, Barbara Palvin, Madonna, Kylie Minogue, Kate Moss, Adele Laurie Blue Adkins, Miley Cyrus, Gisele Bündchen ve Victoria Beckham da vardır. Ek olarak Vogue, Calvin Klein, Gucci, Interview, W gibi markalarla da çalışmıştır.

MERT ALAŞ'IN YANLIŞ PAYLAŞIMI

Fidel Castro'nun ölüm haberi sosyal medyayı kasıp kavurdu. Fotoğraf paylaşan ve efsane devrimciyi anan ünlüler arasında Mert Alaş da vardı. Ancak ünlü fotoğrafçı, Fidel Castro yerine Che Guevara fotoğrafı kullanarak çok sayıda tepki aldı.